Ramazan özel sayfa
  • İFTARA KALAN SÜRE 00:00:00
Teknoloji Galaxy Foldun katlanabilir ekranı bozuk çıktı
Ramazan özel sayfa
  • İFTARA KALAN SÜRE 00:00:00

Galaxy Fold'un katlanabilir ekranı bozuk çıktı

Samsung’un bu hafta dünya genelinde test için gönderdiği katlanan telefonu Galaxy Fold daha ilk günden ekran hatalarıyla gündeme geldi. 2 bin dolar fiyat etiketine sahip olan Galaxy Fold'un hemen ekranının bozulması firma için olumsuz bir başlangıca sebep oldu.

Haber Merkezi Yeni Şafak
Bir kullanıcı Galaxy Fold'un bozuk ekranını sosyal medya hesabından paylaştı.
Bir kullanıcı Galaxy Fold'un bozuk ekranını sosyal medya hesabından paylaştı.

Güney Koreli teknoloji devi Samsung’un 20 Şubat tarihinde tanıtımını yaptığı Galaxy Fold, bu hafta test için bazı kullanıcılara gönderilmişti. Katlanabilir ekranlı cihaz yüksek fiyat etiketi ve boyutları nedeniyle eleştiriler almıştı. Test kullanıcıları cihazın katlanan ekranının birkaç günlük kullanım sonrasında bozulduğunu sosyal medyada videolarla paylaştı.

Galaxy Fold, katlanabilir ekranın üzerinde bir ekran korumasıyla birlikte geliyor. Firma bu koruyucu filmin çıkarılmaması gerektiğini belirtiyor. Ekranı bozulan Galaxy Fold’ların çoğunda koruyucu filmin çıkarıldığı tespit edildi.

Fiyatı 2 bin dolar olan bir cihazın uzmanlar tarafından test edilirken bile bu kadar çabuk bozulduğu göz önüne alınırsa, satışa çıktıktan sonra Samsung yeni bir Note 7 faciasıyla karşılaşabilir. Umarız Galaxy Fold’un ekranıyla ilgili soruna çok hızlı bir çözüm üretilir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.