Teknoloji Rivian kamyonetler birbirini şarj edebilecek

Rivian kamyonetler birbirini şarj edebilecek

Elektrikli kamyonet üreticisi Rivian, mobil cihazlarda kullanılan tersine şarj özelliğini yeni kamyonetlerinde test etmeye başladı. Rivian to Rivian adını verdikleri teknoloji ile birlikte bir ilki başaran firma, bu sistemi tüm araçlarında entegre etmeyi planlıyor.

Haber Merkezi Yeni Şafak
Rivian R1T kamyonet
Rivian R1T kamyonet

Elektrikli otomobillerde yaşanan teknoloji hızla gelişmeye devam ediyor. Telefonlarda kullanılan teknolojinin bazılarını ürettikleri yeni araçlarına entegre eden otomotiv devleri, mobil cihazlarda da yeni yeni görmeye başladığımız tersine şarj özelliğini kullanmaya başladı.

Rivian firması bir ilke imza attı!

Elektrikli kamyonet üreticisi Rivian, mobil cihazlarda kullanılan tersine şarj özelliğini yeni kamyonetinde test etmeye başladı. Daha öncesinde bu teknolojinin araçlarda da uygulanabileceğini dile getiren firma, artık araçları ile bu teknolojiyi buluşturmaya başladı.

Rivian to Rivian test edilmeye başladı!

Ürettiği elektrikli kamyonetler ile dikkatleri üzerine toplamayı başaran firma, Rivian to Rivian yani tersine şarj özelliğini test etmeye başladı. Geliştirilen bu teknoloji sayesinden Rivian kamyonetler birbirini şarj edebilecek yani bir Rivian kamyonet başka bir Rivian kamyoneti şarj edebilecek.

Henüz kablosuz çalışmayan bu teknoloji şimdilik sadece yedek batarya kullanılarak veya kablolu olarak şarj edebilme imkanı sunuyor. Söz konusu teknoloji üzerinden çalışmalarını yürüten firmanın Rivian to Rivian adını verdikleri tersine şarj teknolojisi ile kablosuz şarj teknolojini birleştireceği umut ediliyor.

Dünyada satılan araçların yüzde 25'i elektrikli olacak
TEKNOLOJİ
Dünyada satılan araçların yüzde 25'i elektrikli olacak
Cumhurbaşkanı Erdoğan, yabancı gazetecileri kabul etti: ABD sözünü tutmazsa harekat sürer, YPG’nin çekilmesinin sorumluluğu ABD’de
Gündem

Cumhurbaşkanı Erdoğan, yabancı gazetecileri kabul etti: ABD sözünü tutmazsa harekat sürer, YPG’nin çekilmesinin sorumluluğu ABD’de

Yabancı Mensupları kabulünde konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "

PYD’nin bıraktığı 750 DEAŞ’lının 195’i yakalandı. Amerika 120 saatlik sürenin sona erdiği salı akşamına kadar bize verdiği sözleri tutabilirse güvenli bölge konusu çözülmüş olacaktır ama bu söz bilaistisna yerine getirilmemiş olursa 120'nci saatin sona erdiği dakika, Barış Pınarı Harekatımız kaldığı yerden çok daha kararlı bir şekilde devam edecektir. Şu anda tabii daha henüz terör örgütleri çıkmış değil. 120 saati bunun için belirledik" dedi. Trump'ın mektubu ile ilgili açıklamada bulunan Erdoğan, "Elbette bizler bunu unutmadık. Unutmamız doğru değil ama bizim karşılıklı olan sevgi, saygımız da bunları sürekli gündemde tutmaya müsaade etmiyor. Bu konuyu bugünkü meselemiz ve önceliğimiz olarak da görmüyoruz. Vakti saati geldiğinde bu konuyla ilgili olarak gerekenin yapılacağının da bilinmesini istiyoruz" ifadesini kullandı.

Genç muhtar 5 yıllık maaşını köyüne bağışladı: Konak ve kütüphane yapacak
Gündem

Genç muhtar 5 yıllık maaşını köyüne bağışladı: Konak ve kütüphane yapacak

Düzce'de, doğup büyüdüğü köyünde muhtar seçilen 31 yaşındaki veteriner teknisyeni Feyzullah Akyol, kredi çekerek satın aldığı arsayı konak ve kütüphane yapmak için köyüne bağışladı. Arkadaşlarının ve komşularının kendisine her zaman destek olduğunu aktaran Akyol, "Bu yola çıkmamızdaki en büyük sebep köyden kente geçişin önüne geçmek oldu, gençlerin şehirlerde bulduğu imkanları köyümüzde ne kadar temin edebiliriz diye düşündük" dedi.
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Mektubu unutmamız mümkün değil, vakti geldiğinde gereken yapılacak
Gündem

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Mektubu unutmamız mümkün değil, vakti geldiğinde gereken yapılacak

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Beşiktaş'ta bulunan Cumhurbaşkanlığı Dolmabahçe Çalışma Ofisi'nde yabancı medya kuruluşu temsilcileriyle bir araya geldi. Trump'ın mektubu ile ilgili konuşan Erdoğan, "Elbette bizler bunu unutmadık. Vakti saati geldiğinde bu konuyla ilgili olarak gerekenin yapılacağının da bilinmesini istiyoruz" dedi.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.