TeknolojiSteve Jobsun spor arabası açık artırmayla satılıyor

Steve Jobs’un spor arabası açık artırmayla satılıyor

Apple'ın kurucusu Steve Jobs'un 2000-2003 yılları arasında kullandığı spor otomobil BMW Z8 açık artırmayla satışa çıkıyor. Dünya çapında sadece 5703 adet üretilen otomobili Jobs'a, Oracle'ın CEO'su Larry Ellison'ın tavsiye ettiği ve alması için ısrarda bulunduğu ifade ediliyor.

Haber MerkeziYeni Şafak
Steve Jobs'un kullandığı BMW Z8'in yaklaşık 400 bin dolara satılması bekleniyor.
Steve Jobs'un kullandığı BMW Z8'in yaklaşık 400 bin dolara satılması bekleniyor.

Teknoloji dünyasının en sevilen isimlerinden Steve Jobs, 6 yıl önce hayata veda etmişti. Birçok teknolojik gelişmenin öncüsü olan ve dünyanın en değerli şirketi olan Apple’ın temellerini atan Jobs, zamanında elini değdirdiği her ürünün değerine değer katmayı da başarmış. Jobs’un sahip oldukları, günümüzde rekor fiyattan alıcı buluyor.

Ünlü açık artırma kurumu Sothebys, Steve Jobs’un yaklaşık 3 yıl kullandığı spor otomobil BMW Z8’i satışa çıkarıyor. İlanın açıklamasında Jobs’un arabayı 2000 yılında satın aldığı ve 2003 yılında sattığı ifade ediliyor. Jobs’tan satın alan kişi ise oldukça değerli olan bu otomobili sadece 25 bin kilometre kullanmış.

REKLAM

  • BMW’nin özel serisi olan Z8, dünya çapında sadece 5703 adet üretildi. 8 silindirli 4.9-litre motora sahip olan BMW Z8, 400 beygir güç ile yüksek performans sunuyordu. İki kapılı spor otomobil, 0’dan 100 km/s hıza 4,7 saniyede çıkıyordu.

Bir iddiaya göre bu arabayı alması için Steve Jobs’u Oracle’ın CEO’su Larry Ellison ikna etmiş. Ellison, BMW Z8’in modern otomotiv mühendisliğini temsil eden en iyi örnek olduğunu söyleyerek Z8 ile Apple’ı birbirine benzetmiş ve Steve Jobs’a Z8’in yakışacağını ifade etmiş.

BMW Z8, 165 bin ila 200 bin dolar arasında alıcı buluyor. Steve Jobs’un kullandığı modelin ise 300 bin ila 400 bin dolar arasında satılması bekleniyor. Zira söz konusu araç Jobs’un olması dışında oldukça temiz kullanılmış ve çok az kilometre yol yapılmış.

REKLAM
Başakşehir bir günlüğüne Beşiktaşlı oldu
Spor

Başakşehir bir günlüğüne Beşiktaşlı oldu

Süper Lig'in lideri Başakşehir, Bayern Münih'le Beşiktaş arasında oynanacak mücadele öncesinde dikkati çeken bir paylaşımda bulundu.
'Ölmek üzere olan PKK'ya suni teneffüs yapıyorlar'
Dünya

'Ölmek üzere olan PKK'ya suni teneffüs yapıyorlar'

Yeni Şafak muhabiri Yılmaz Bilgen, terör örgütü PKK/PYD'yi desteklemek amacıyla Şii milislerin Afrin'e girmesine ilişkin "Şii milislerin bölgeye girişi, kampanya şeklinde köpürtülüyor. Reuters da bunun üstlenicisi konumunda. Bu PKK'yı koruma kalkanı. Bence hak ettiğinin çok üzerinde değer vererek, hadiseyi olduğundan farklı göstermeyi amaçlıyorlar. Bu girişimlerle, ölmek üzere olan PKK'ya suni tenefüs yapıyorlar. Paniğe kapılacak bir şey yok" ifadelerini kullandı.
Türk taraftarlardan tarihi 'Truva' girişimi
Spor

Türk taraftarlardan tarihi 'Truva' girişimi

Beşiktaş, UEFA'daki uzatmalı cezası sebebiyle Bayern Münih maçına taraftar götürmeme kararı almıştı. Ancak Almanya'da yaşayan Türk taraftarlar Bayern Münih taraftarları arasında maç izlemek için stadyumun belirli bölümlerinden bilet aldı.
Galaxy S9'a özel 1300TL indirim iddiası
Teknoloji

Galaxy S9'a özel 1300TL indirim iddiası

Samsung’un önümüzdeki hafta tanıtacağı Galaxy S9’un satışlarını teşvik için eski telefonu getirenlere 1300 TL indirim yapacağı iddia ediliyor. Güney Koreli teknoloji devi böyle bir kampanyayla satış rekorları kırabilir.
İşte muhtemel 2019 seçimi oy pusulası
Gündem

İşte muhtemel 2019 seçimi oy pusulası

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın grup toplantısından sonra açıkladığı seçim ittifakının adının ‘Cumhur ittifakı’ olacağının belli olmasının ardında gözler yarın Meclis’e sunulacak 26 maddelik teklife çevrildi. İşte son gelen bilgilere göre 2019’da sandıkta karşımıza çıkması muhtemel oy pusulası da böyle şekillenebilir…