Teknoloji Tesla rekor zarar açıkladı

Tesla rekor zarar açıkladı

Elon Musk’ın elektrikli otomobil şirketi Tesla Motors, 2018’in ilk çeyreğinde açıkladığı rakamlar şimdiye kadar ki en kötü dönem olduğunu işaret ediyor. Firma kurulduğu zamandan bu yana en büyük kaybı geçtiğimiz çeyrek dönemde yaşadı.

Haber Merkezi Diğer
Elon Musk
Elon Musk

Elon Musk’ın CEO’su olduğu Tesla şirketi 2018 yılının ilk çeyreğini büyük bir zarar açıklayarak kapattı. Son çeyrekte açıklanan 710 milyon dolar şirket tarihinin en büyük zararı olarak belirtiliyor. Bu tutar 2003 yılında, kurulan ve elektrikli otomobil sektöründe öncü olmayı hedefleyen Tesla’nın en büyük zararı olarak kayda geçti.

Şirket geçtiğimiz yıl 2 milyar doların üzerinde zarar etmişti. Yapılan açıklamaya göre 2018’in ikinci yarısından sonra Tesla’nın kar edeceği taahhüt edildi. Sermaye harcamalarını bu yıl 3 milyar doların altında tutmayı hedefleyen firma, ‘kısa vadeli ihtiyaçlara’ odaklanacağını ifade ediyor.

Yatırımcılara bilançonun detayları hakkında bilgi veren Tesla yönetimi, lüks elektrikli araç sınıfındaki modellerin teslimatının bu yılın ikinci yarısında hızlanacağı ve bunun gelirlere olumlu yansıyacağını belirtti. Tesla’nın geniş kitlelere satmayı planladığı Model 3’ün imalat süreci hala geliştirilme aşamasında. Şirket üretim maliyetlerini düşürmek için alternatif yöntemler arıyor.

Ali Koç'un bahsettiği halı Aatif'in seccadesi çıktı
Spor

Ali Koç'un bahsettiği halı Aatif'in seccadesi çıktı

Fenerbahçe'de üç antrenörün görevine son verilmesine gerekçe olarak gösterilen soyunma odasındaki halı ile ilgili dikkat çeken bir detay ortaya çıktı. Gazeteci Emre Bol söz konusu halının, Aatıf'ın seccadesi olduğunu açıkladı.
Dolardaki düşüşü uzmanlara sorduk: 5 TL'nin altına iner mi?
Ekonomi

Dolardaki düşüşü uzmanlara sorduk: 5 TL'nin altına iner mi?

Döviz piyasalarındaki spekülatif hareketlerle oluşan yukarı yönlü hareket yönünü aşağıya çevirdi. Atılan adımlar, alınan kararlar ve ikili ilişkilerle piyasalarda yaşanan iyimser hava ile dolarda oluşan köpük de kalkmaya başladı. Son 11 günde yaklaşık yüzde 9 değer kaybeden dolar/TL, dün 5,6633 ile 10 Ağustos'tan bu yana en düşük seviyesini gördü. Uzmanlar ilk etapta 5,50 seviyesinin görülmesini bekledikleri dolarda 5'in altına ilişkin beklentilerini ise korudu.
Yeni Şafak vahşetin ses kaydına ulaştı: Cemal Kaşıkçı işkenceyle katledildi
Gündem

Yeni Şafak vahşetin ses kaydına ulaştı: Cemal Kaşıkçı işkenceyle katledildi

Yeni Şafak, Suudi Arabistan’ın İstanbul Başkonsolosluğu’ndaki vahşi cinayetin ses kaydına ulaştı. Konsolosluğa belge için gelen Cemal Kaşıkçı’ya korkunç işkenceler yapıldığı belirlendi. Sorgu sırasında Cemal Kaşıkçı'nın önce parmakları koparıldı ardından kafası kesilerek öldürüldü. Kayıtların birinde apar topar Riyad’a kaçan Başkonsolos Muhammed Uteybi, “Bu olayı dışarıda yapın. Benim başımı belaya sokacaksınız” diyor. Cevap “Yaşamak istiyorsan sus!” oluyor.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.