Teknoloji Toyota 1 milyon aracını geri çağırıyor

Toyota 1 milyon aracını geri çağırıyor! Aracınız alev alabilir

Toyota 1 milyon aracını geri çağırıyor

Toyota, dünya çapında bir milyondan fazla Prius, Prius PHV ve C-HR modellerindeki elektrik sisteminde yaşanabilecek kısa devre arızasından dolayı geri çağırdığını duyurdu. Peki geri çağırma hangi ülkeleri kapsıyor? Detaylar haberimizde.

Haber Merkezi Yeni Şafak Diğer
Toyota
Toyota

Japon otomotiv devi Toyota, 1 milyon 3 bin adet hibrit aracını geri çağırdığını duyurdu. Haziran 2015 ve Mayıs 2018 tarihleri arasında üretilen hibrit Toyota Prius, Prius PHV ve C-HR modellerini kapsayan geri çağırma programı için Toyota şu açıklamayı yaptı:

  • "Araçların elektrik tesisatının sürüş esnasındaki titreşimler nedeniyle aşınarak kısa devre yapması ve ısınmaya neden olması ihtimali mevcut. En kötü senaryoda bu durum aracın alev almasına sebep olabilir."

Etkilenen modeller

Haziran 2015 ve Mayıs 2018 yılları arasında üretilen Toyota Prius, Toyota Prius PHV ve Toyota C-HR modellerini kapsıyor.

Toyota CH-R

Toyota Prius
  • Geri çağrılan 1 milyon 3 bin adet Toyota modelinin 554 bini Japonya, 217 bini Kuzey Amerika ve 219 bini ise Avrupa ülkelerinde satışı gerçekleştiği bilgisi paylaşıldı.

Toyota daha öncede 3 milyon 370 bin aracını hava yastıkları ve yakıt emisyonu kontrolünde yaşanan bir sorun sebebi ile geri çağırmıştı.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.