|

'Hayırsever' ünlüler

Ünlü yıldızlar, ölümcül hastalıklara yakalanan talihsiz insanlara yardım elini uzatıyor Cindy Crawford, Liz Taylor, Elton John ve Sharon Stone AIDS mağdurları yararına düzenlenen kampanyaların gediklileri.

z
00:00 - 5/08/2001 Pazar
Güncelleme: 14:11 - 28/05/2014 Çarşamba
Yeni Şafak
'Hayırsever' ünlüler
'Hayırsever' ünlüler

Sinema, müzik ve podyum dünyasının ünlüleri, ölümcül hastalıklara yakalanan talihsiz insanlara defile, konser gibi etkinliklere katılarak yardım elini uzatıyor. People dergisinin internet sitesinde yer alan haberine göre, filmlerde, defilelerde, konserlerde milyonlarca dolar kazanan ünlüler, yoğun programlarının içinde yardım etkinliklerini de aksatmıyor.

"Çağın vebası" AIDS'in pençesine düşenlerin imdadına çok sayıda ünlü yetişiyor. Top model Cindy Crawford, "menekşe gözlü" yıldız Elizabeth Taylor ve bu hastalığa yakalanan basketbolcu Magic Johnson, sık sık AIDS hastaları için biraraya geliyor. Santa Monica'da düzenlenen yardım defilesinde buluşan üç ünlü, burada hastalara moral verdi. Elde edilen gelir, AIDS-HIV araştırmalarına destek veren fona bağışlandı.

Ünlü şarkıcı Elton John, kendi adına kurduğu AIDS Fonu aracılığıyla hastalara yardım elini uzatıyor. Londra'nın tanınmış New Bond Caddesi'nde "Out of the Closet" adlı bir mağaza açan sanatçı, burada satılan sahne kostümleri, günlük giysi ve aksesuarlarından elde edilen geliri Elton John AIDS Fonu'na aktardı.


23 yıl önce