Video Son Dakika Haber Videoları - En Güncel Videolar - Yenisafakcom

Video Galerisi

Türkiyenin en büyük Savunma Sanayii ürünü olacak TCG ANADOLU, 2020de teslim edilecek
02:16
Teknoloji
Türkiyenin en büyük Savunma Sanayii ürünü olacak TCG ANADOLU, 2020de teslim edilecek
Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir, sosyal medya hesabından Türkiye'nin en büyük Savunma Sanayi ürünü olacak TCG ANADOLU'nun 2020'de teslim edileceğini duyurdu. Demir, ''Ülkemizin tek kalemdeki en büyük savunma sanayii ürünü olacak TCG ANADOLU'nun inşası sürüyor. Takvimden bir yıl erken olarak 2020 sonunda Deniz Kuvvetlerine teslim edeceğimiz bu gemiyle Türkiye, hem tasarım hem sistem üretiminde dünyada daha iddialı bir konuma gelecek'' dedi.
KORKUT Hava Savunma Sistemi TSKya teslim edildi
00:53
Teknoloji
KORKUT Hava Savunma Sistemi TSKya teslim edildi
Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir, sosyal medya hesabı üzerinden 13 adet KORKUT Alçak İrtifa Hava Savunma Silah Sistemi TSK'ya teslim edildiğini duyurdu. Demir, ''Aselsan'ın milli imkanlarla geliştirdiği KORKUT, hava savunma kabiliyetlerimizi ileri taşımamıza katkı sağladı'' ifadelerini kullandı.
İlk milli deniz seyir füzesi ATMACA, TCG Kınalıada gemisinden başarıyla fırlatıldı
01:42
Teknoloji
İlk milli deniz seyir füzesi ATMACA, TCG Kınalıada gemisinden başarıyla fırlatıldı
Roketsan tarafından geliştirilip üretilen, ilk milli deniz seyir füzesi ATMACA, TCG Kınalıada gemisinden fırlatıldı. ATMACA'nın, TCG Kınalıada gemisinden fırlatıldığı anların görüntülerini Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı Prof. Dr. İsmail Demir sosyal medya hesabı üzerinden yayınladı. Hedefi başarıyla vuran ATMACA'nın 2020 ikinci yarısında envantere girmesi hedefleniyor.
NASAda dünya 2.si Türksatta Türkiye 1.si olan Grizu 263 ekibinin başarı hikayesi
07:36
Teknoloji
NASAda dünya 2.si Türksatta Türkiye 1.si olan Grizu 263 ekibinin başarı hikayesi
Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi öğrencilerinin oluşturduğu Grizu 263 takımı, Türkiye'yi uzayda gururla temsil ediyor. Kısıtlı imkanlarla geliştirdikleri uydu sistemleriyle NASA'da 2 defa 2.'liği göğüsleyen ekip, Türksat yarışmasında 1. olarak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın elinden ödül aldı. Yenisafak.com'a konuşan ekip lideri Çağla Aytaç Dursun, Zonguldak'tan Amerika'daki NASA yarışmalarına uzanan başarı hikayesini 'Çok çalıştık ve başardık. Şimdi sırada küp uydu denemesi var. Eğer uzaydan görüntü alabilirsek dünyada bir ilki gerçekleştirmiş olacağız' ifadeleriyle anlattı. Testler sırasında karşılaştıkları zorluklara değinen ekibin danışman hocası Prof. Dr. Bülent Ekmekçi, 'Bazen uydumuzu çatılardan topladık. UFO zannedenler oldu, gazetelerin manşetine çıktık. Çok çalıştılar ve beni mahcup etmediler' diye konuştu. Ekibin üyesi Kerim Uslu kısıtlı imkanlar nedeniyle yaşadıkları sorunlara dikkat çekerek '7/24 çalışıyorduk. Kütüphanede yatıp kalkıyorduk. Birimiz hasta olduğunda hepimize bulaşıyordu. Şimdi 2.'lik, 1.'lik diyoruz ama arka planda çok büyük bir emek yatıyor. Daha fazlasını da başaracağız' ifadelerini kullandı. Ekibin diğer üyesi Halime Pehlivan, yarışmaya günler kala laboratuarlarının sel altında kaldığını anlatarak şöyle konuştu 'Bir anda tüm çalışmalarımız sel altında kaldı. Her şeyi baştan yapmak zorundaydık. Ama imkansızlıklar bizi yıldırmadı. Buradan gençlere tavsiyem, 'Yapamazsın' diyenlere yapabileceklerini göstermeleri'.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.