Video Başbakanın evinin yakınında silahlı araç bulundu
Başbakanın evinin yakınında silahlı araç bulundu
Başbakan'ın evinin yakınında silahlı araç bulundu
Turan KasapPriştine, 30 Ekim, Akşam saatlerinde polis tarafından Sırbistan Başbakanı Aleksandar Vuçiç'in sıklıkla kaldığı baba evinin yanında içinde çeşitli silahlar bulunan kurşungeçirmez bir araç ve saldırı için hazırlanmış bir tanksavar silah bulundu. Aracın bulunması ardından Belgradın Jajince semtinde bulunan Başbakan Aleksandar Vuçiç ve ailesi acil bir şekilde tahliye edildi. Aleksandar Vuçiç ve ailesi güvenli bir yere götürüldü. Evin etrafı ve Belgrad?ın en önemli caddeleri Sırbistan Polisi Özel Tim ekipleri tarafından güvenlik altına alındı.
Kurşun geçirmez aracın incelemesini yapan Sırbistan Polisi Özel Tim Ekipleri, araçta, Başbakan Vuçiç?in baba evine yönelmiş bir tanksavar, 100 yakın 7,62 mm kalibresindeki mermi, el bombaları ve 20?ye yakın otomatik silah mermisi buldu.
Operasyonu bizzat yürüten, İçişleri Bakanı Neboyşa Stevanoviç, olayı doğrularken, Başbakan Aleksandar Vuçiç ve ailesinin güvenli bir yerde bulunduğunu söyledi. Başbakan Aleksandar Vuçiç ise tedirginlik içinde olduğunu söylerken olayla ilgi elinde bir bilgi olmadığı için açıklamada bulunmayacağını söyledi.

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.