Video Bakan Selçuk öğrencilerle Meclisteki 15 Temmuz Şehitleri Anıtına karanfil bıraktı
Bakan Selçuk öğrencilerle Meclisteki 15 Temmuz Şehitleri Anıtına karanfil bıraktı
Bakan Selçuk öğrencilerle Meclis'teki 15 Temmuz Şehitleri Anıtı'na karanfil bıraktı
Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, beraberindeki öğrencilerle FETÖ'nün darbe girişiminde bombalanan alanlarını ziyaret etti, 15 Temmuz Şehitleri Anıtı'na karanfil bıraktı.

Selçuk, ilk olarak öğrencilerle TBMM Genel Kurul Salonuna gezdirdi. Ardından FETÖ'nün darbe girişimi sırasında Meclis'e atılan bomlalar nedeniyle zarar gören alanlarda incelemede bulunan Selçuk ve beraberindeki öğrenciler, buradan 15 Temmuz Şehitler Anıtı'na geçti.

Milli Eğitim Bakanı Selçuk, buradaki konuşmasında, 15 Temmuz 2016'da, Türk milletinin tüm evlatlarının birlikte verdiği mücadeleyle kazanılan demokrasi zaferinin 5. yıl dönümünü buruk bir şekilde ama gururla idrak ettiklerini söyledi. 15 Temmuz Milli Birlik Günü'nü anarken milletin tüm fertlerinin birlikte işbirliği ve dayanışma içerisinde bu hadiselerin önüne geçmesinin öneminin bir kez daha kavrandığını ifade eden Selçuk, '15 Temmuz gecesinde Meclis'imizin geçirdiği bu elim hadiseyi çok büyük inanç ve kararlılık içerisinde yenebilen bir anlayışla 15 Temmuzların unutulmasını, unutturulmasını engellemeye gayret ediyoruz. Cemil Meriç, 'Karanlıkları devirmek ve aydınlık bir çağın kapılarını açmak için en mükemmel silah bilimdir, kalemdir' diyor. Kalemle kazanılamayacak bir savaş yoktur. Sizler donanımınızla, eğitiminizle, bilim yolculuğunuzla en büyük güce sahip olacak, bu ülkenin geleceğini aydınlatacaksınız. O yüzden de eğitime, bilime sahip çıkan bir anlayışla yolculuğunuzu daha da güçlenerek sürdürmek bizim vazifemiz. Biz elbette sizlere güveniyoruz, inanıyoruz, sizleri seviyoruz ve sizlerin daha iyi yetişmesi için elimizden gelen gayreti gösteriyoruz.' dedi.

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.