Video Evlat nöbeti tutan iki ailenin daha çocukları teslim oldu Bütün ailelere sesleniyorum gelin çocuklarınızı isteyin
Evlat nöbeti tutan iki ailenin daha çocukları teslim oldu: Bütün ailelere sesleniyorum gelin çocuklarınızı isteyin
Evlat nöbeti tutan iki ailenin daha çocukları teslim oldu: Bütün ailelere sesleniyorum gelin çocuklarınızı isteyin
Çocukları terör örgütü PKK tarafından zorla dağa kaçırılan Songül Akkuş'un annesi Fatma Akkuş'a kızının teslim olduğu müjdesi verildi.

Songül Akkuş ile birlikte bir kişinin daha güvenlik kuvvetlerine teslim olduğu bilgisi alındı. 3 Eylül 2019 tarihinde Hacire Akar ile HDP Diyarbakır il başkanlığı önünde başlayan evlat nöbetine katılan 233 aileden 28'i çocuklarına kavuşmuş oldu.

Terör örgütü PKK tarafından zorla dağa kaçırılan ailelerden Fatma Akkuş'un kızı Songül Akkuş'un ikna yoluyla terör örgütü PKK'dan kaçarak güvenlik güçlerine teslim olduğu ve en kısa sürede ailesiyle buluşturulacağı öğrenildi. Songül'ün annesi Fatma Akkuş, müjdeli haberi aldığı anda çok mutlu olduğunu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'ya teşekkür ettiğini söyledi.

Çocukları terör örgütü PKK tarafından zorla dağa kaçırılan ve eyleme katılamayan ailelere de çağrıda bulunan anne Akkuş, “Bütün ailelere sesleniyorum; gelin sizde çocuklarınızı isteyin, evde gizli gizli ağlamayın. Gelin eylemde çocuklarınız için ağlayınız ki çocuklarınızı oradan indirin. Gelin yeter artık. Bu analar ve babalar ağlamasın. Bu çocukları dağdan indirelim. Yeter artık” dedi.

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.