Ramazan özel sayfa
  • İFTARA KALAN SÜRE 00:00:00
Video Hasta annesinin yanında refakatçi olarak kalan Mustafa öğretmen, hastane odasını sınıfa çevirdi
Hasta annesinin yanında refakatçi olarak kalan Mustafa öğretmen, hastane odasını sınıfa çevirdi
Hasta annesinin yanında refakatçi olarak kalan Mustafa öğretmen, hastane odasını sınıfa çevirdi
Ankara Etimesgut'ta Şehit Erhan Ar İlkokulu'nda sınıf öğretmeni olarak görev yapan Mustafa Yeşilyurt (45), Erzurum'daki Şehir Hastanesi'nde Kovid-19 tedavisi gören annesi Esengül Yeşilyurt'un yanında refakatçi olarak kalıyor. Annesi ile kaldığı odadan çıkamayan Yeşilyurt, EBA sistemi ile her gün öğrencilerine ders anlatıyor.

40 öğrencisine günde 6 saat der verdiğini söyleyen Yeşilyurt, 'Hababam sınıfında geçen Mahmut Hoca'nın bir repliği vardı. 'Okul sadece dört duvarı olan bir yer değil, yerine göre bir orman hatta dağ başı bile olabilir' diyordu. Annemin hastalığı sebebiyle buraya gelmek zorunda kaldım. Öğrencilerimden uzak kaldım. Milli Eğitim Bakanlığı'nın 'Her yerde eğitim, her ferde eğitim' sloganıyla yola çıkarak kurduğu EBA sistemi üzerinden derslerimizi yapmaya imkan bulduk. Bakanlığımıza ve çalışanlarımıza teşekkür ederim' diye konuştu.

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.