Video HDPliler eylem yapan annelerin sesini müzikle bastırmaya çalıştı
HDPliler eylem yapan annelerin sesini müzikle bastırmaya çalıştı
HDP'liler eylem yapan annelerin sesini müzikle bastırmaya çalıştı
Hakkari'de PKK'lı teröristlerce çocukları dağa kaçırılan aileler, HDP İl Başkanlığı önündeki eylemlerini bu hafta da sürdürdü.
Cumhuriyet Caddesi'nde bir araya gelen terör mağduru aileler, ellerinde 'Hiçbir annenin yüreği yanmayacak, PKK kaybedecek anneler kazanacak' yazılı pankart, döviz ve çocuklarının fotoğrafları ile HDP binası önüne kadar yürüdü.

HDP'liler, müzik açarak, eylemde bulunan ailelerin seslerini bastırmak istedi. Leyla Çiftçi, grup adına yaptığı açıklamada, 'Buradan çağrımızdır, bedenen yanımızda olmayıp gönülleri ve düşünceleri bizlerle birlikte olan herkese sesleniyoruz; bizlere katılın, bu haklı davamızı birlikte büyütelim, birlikte çocuklarımızla mutlu yarınlara kavuşalım. Bizler asla pes etmeyeceğiz. O çocukları sizin pençelerinizden kurtarıncaya kadar buradan kalkmayacağız. Bizim bu haklı davamız hiçbir yalan, iftira ve zulüm karşısında yıkılmayacaktır. Bizlerin sesini müzik yayını açarak bastırmaya çalışıyorlar ama hiçbir güç evlatlarımıza kavuşmamıza engel olamayacaktır.' dedi.6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.