Video O anısını anlatırken gözyaşlarını tutamadı
O anısını anlatırken gözyaşlarını tutamadı
O anısını anlatırken gözyaşlarını tutamadı
AK Parti Manisa milletvekili adaylarının Atatürk Spor Salonu'ndaki tanıtım töreninde konuşan Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, 1986'daki ara seçim döneminde Manisa 1. bölgeden aday olduğunu, kendilerine seçim çalışmalarında destek olmak için Bursa'dan yola çıkan Ahmet Akyol isminde birinin yeni aldığı arabasıyla eşi ve 2 kızıyla Akhisar civarında kaza geçirdiğini ve hakkın rahmetine kavuştuğunu belirtti ve Akyol'un kabrini ziyaret ettiğini dile getirdi.
Bu olayı anlatırken gözyaşlarına engel olamayan Arınç, "Mezar taşına baktım Ahmet 29 yaşındaydı, karısı 19, kızının biri 4, birisi 2 yaşındaydı. Onlar Manisa'ya geliyorlardı. Allah rahmet eylesin. Öyle bir şuurla, inançla ve o zaman biz cihadın kılıçla, kalkanla topla tüfekle yapılmadığını, gerçek cihadın hakikatlerin aydınlatılması, iyinin, güzelin, doğrunun hakim olması için yapılan iş olduğunu biliyorduk. Onlar bizim dava arkadaşlarımızdı. Bütün arkadaşlarımızla biz gerçek cihadı yapmanın, iyiyi, güzel ve doğruyu hakim kılmanın mücadelesini vermeye çalıştık" dedi.

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.