Ramazan özel sayfa
  • İFTARA KALAN SÜRE 00:00:00
Video Son Dakika Haber Videoları - En Güncel Videolar - Yenisafakcom

Video Galerisi

Basranın mayınlarını kadınlar temizliyor
01:00
Dünya
Basranın mayınlarını kadınlar temizliyor
Mavi zırhı, ağır başlıkları ve şeffaf koruyucu yüz kalkanlarıyla sarılmış 14 kişilik kadın imha ekibi, kara mayınlarını temizlemek için Irak'ın Basra kentinin engebeli arazilerini dolaşıyor. Tamamı kadınlardan oluşan ilk mayın temizleme ekibi Basra topraklarını mayınlardan arındırıyor. 40 gün eğitim gören ekip ailesinin ve yakın çevresinin söz konusu işe karşı yaşadıkları endişe ve korkuyu zamanla yendiklerini söylüyor. Bölgede, Irak-İran ve Körfez savaşı nedeniyle binlerce kilometrelik alan hala mayın dolu.
Filistinde kadınlar Revisat ile kendilerine geçim kapısı araladı
01:00
Dünya
Filistinde kadınlar Revisat ile kendilerine geçim kapısı araladı
İşgal altındaki Batı Şeria'nın Beytullahim kentine bağlı, Kudüs şehrine komşu Velece köyünde marangozluk yapan Filistinli 7 kadın, bölgede çok da alışık olunmayan şekilde ekmek paralarını kazanıyor. Köyde açtıkları marangozhanede bir yandan geri dönüştürülmüş malzemelerle bahçe mobilyaları ve dekoratif eşyalar üreten girişimci kadınlar, diğer yandan da farklı şehirlerden gelen genç kadınlara eğitim veriyor.
10  yılın sonunda sadece acı kaldı
00:59
Dünya
10 yılın sonunda sadece acı kaldı
Abdül Rezzak El-Khatoun, 2011 yılında Suriye iç savaşı başladığında Hama'da yaşayan varlıklı büyük bir çiftçiydi. 10 yıldır süren savaş ondan karısını ve 13 çocuğunu aldı. Şimdi İdlib'te bir çadırda yaşayan El Khatoun'a geçen 10 koca yılın ardından büyük acılar ve kaybettiği evlatlarının emaneti torunları kaldı.
Engele takılmayan Gazzeli işitme engelli kadınlar animasyon filmi hazırlıyor
00:58
Dünya
Engele takılmayan Gazzeli işitme engelli kadınlar animasyon filmi hazırlıyor
İşitme engelli bir grup Gazzeli kadın, çizdikleri karakterlerle kısa animasyon filmleri çekiyor. Engelliler hakkında Filistinli kadınlar ve çocuklarda farkındalık oluşturmayı hedefleyen grup büyük bir heyecan ve gayretle çalışmalarını sürdürüyor. Grubun yayınlanmış iki kısa film bulunuyor.

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.