Video Son Dakika Haber Videoları - En Güncel Videolar - Yenisafakcom
Mülteci olmak...
01:00
Dünya
Mülteci olmak...
Savaş, açlık, işkence ve zulüm... Bu sebepler, şu anda tarihin en büyük mülteci krizine şahit olmamıza neden oluyor. Milyonlarca insan vatanını terk etmek zorunda kalarak, sığındıkları farklı coğrafyalarda yaşam mücadelesi veriyor. Bugün, 20 Haziran Dünya Mülteciler Günü... 'Vatansız' insanların her birinin ayrı bir hikayesi, derinlerde saklı acıları var.
İsrail'in keyfi olarak tutukladığı Ebru Özkan'ın babası yardım bekliyor
00:28
Dünya
İsrail'in keyfi olarak tutukladığı Ebru Özkan'ın babası yardım bekliyor
İsrail polisi tarafından 11 Haziran'da 'keyfi' şekilde gözaltına alınan Türk vatandaşı Ebru Özkan'ın babası Canip Özkan yetkililerden yardım bekliyor. İsrail kural tanımaz uygulamalarına devam ediyor. 8 haziran 2018 tarihinde KudÜs'e ozel bir tur sirketiyle turistik gezi amacıyla giden Ebru Özkan 11 haziran İsrail askerlerince keyfi olarak gözaltına alındı. Hiçbir kanıt olmadan askeri mahkemede yargılanan Özkan'ın tutuksuz yargılanmasına karar verildi. Bu karar üzerine İsrail polisi karara itiraz edip 24 saat daha tutukluluk talebinde bulundu ve talebi kabul edildi. Ardindan başvurulan bir üst mahkeme tutukluluk suresini 7 gün daha uzattı. İsrail'in bu insanlık dışı muamelesi sonucu kızından bir haftadır haber alamayan baba Canip Özkan Babalar Günü'nde yetkililere seslenerek yardım istedi.
Acı çığlığın sahibi artık görüyor
00:54
Dünya
Acı çığlığın sahibi artık görüyor
Suriye'de hava saldırılarında yaralanarak gözlerini kaybeden 10 yaşındaki Abdulmuin El-Hassan isimli çocuk, “Baba, kör oldum” diye feryad etmişti. Küçük çocuk Gaziantep'te tedavi edildi. Artık görebiliyor.
İdlib’de gece katliamı: 35 ölü
00:55
Dünya
İdlib’de gece katliamı: 35 ölü
Suriye'de İdlib gerginliği azaltma bölgesi sınırları içinde yer alan Zerdene köyündeki hava saldırılarında 35 sivil yaşamını yitirdi, 100'den fazla sivil yaralandı.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.