Yazarlar ABDye bundan sonra rahat yok

ABD’ye “bundan sonra” rahat yok!

Tamer Korkmaz
Tamer Korkmaz Gazete Yazarı

Amerika’da Siyah Öfke alev, alev: Ülkenin dört bir tarafında Siyahlar, Haydut Devlet ABD’nin faşizmine karşı “omuz omuza” isyanlarda!

*

Siyahî aktivist Tamika Mallory, Amerikan yönetimine “Yağmacılığı ve şiddeti biz sizden öğrendik. İnsanlarımızı öldüren tüm polisleri tutuklayın” diyerek meydan okudu.

*

Beyaz Saray’ı kuşatan isyancılar, Haydutlar Yatağı’nın etrafında polisle çatıştı.

Sarı Kovboy Trump “Eğer, yağma başlarsa silahlar ateşlenir” diye tivit atınca Siyah İsyan’ın ateşi daha da büyüdü.

İşte putlaştırılan Amerikan Demokrasisi’nin hakiki yüzü: Her daim “şiddet” vaat ediyorlar!

Beyaz Saray’dakiler de, Washington’ı sahne arkasından yönetenler de sömürgen, yağmacı, kan içici, zalim, barbar ve gaddardır.

En az…

Sırf “kuşkulandığı” için; zanlı bile olmayan, silahsız siyahî George Floyd’u sokak ortasında boğarak öldüren Amerikan Polisi kadar gaddar!

İSYANIN NEFESİ

Sadece 2013 ile 2019 yılları arasında, polis şiddeti sonucu katledilen Amerikalı Siyahların sayısı yedi bin altı yüz altmış altı’dır!

Siyahlar, beyazlara göre iki buçuk kat daha fazla polis şiddetine maruz kalıyor.

*

Minneapolis’teki kıvılcım, çok uzun yılların birikimini öyle bir patlattı ki; önceki isyanlarla kıyas kabul etmez…

Amerika Birleşik Zulüm Devletleri, yangın yerine döndü: 18 eyalet ile 40 kent yanıyor!

Başkentleri Washington başta olmak üzere, buralarda “Olağanüstü Hal” ilan edildi; sokağa çıkma yasağı konuldu!

Polisleri hapı yutunca; ABD Ordusu, sokağa indi!

George Floyd’tan ilhamla “Nefes alamayan” öfkeli siyahların isyanını “nefessiz bırakabilmek için!”

*

Hangi, ABD bu?

Fetullah ile Apo’nun, Taha ile Hanefi’nin, Nafiz John ile Junior Barlas’ın, Ertuğrul ile Sedat’ın, Faik ile Kemal’in toz kondurmadığı, baş tacı yaptığı Faşist Amerikan Devleti!

*

“Washington’dan Kontrollü” Kılıçdaroğlu, Sam Amca’sına “Bu OHAL Rejimidir!” yahut “OHAL Darbesidir!” falan diye babalanacak mı, acep?

KADERİN CİLVESİ

Mister Kemal mi; yıldönümü münasebetiyle Gezi’cilere selam çaktı!

*

Gezi Kalkışması günlerinde; İstanbul ve Ankara’da, çoğunluğu CIA mensubu olan 104 Yabancı Gizli Servis Görevlisi saptanmıştı!

*

2013’ün yazında, CIA ajanlarını “Türkiye’de bir ayaklanmayı gerçekleştirmek için” seferber eden…

2016’nın 15 Temmuz’unda da Türkiye’de FETÖ’nün hain darbe kalkışmasına CIA’i ile “sahada tam tekmil destek veren” Amerikan Devleti; şu günlerde Siyah İsyan’dan dolayı resmen “üç buçuk” atıyor!

*

Bir nevi, meşum “iki gezegen” yan yana geldi:

Korona salgını nedeniyle “iki buçuk aydır mahvolmuş bir halde iken” üstüne bir de Siyah İsyan patladı, Atlantik’in Öte Yanı’nda!

*

Sahi…

Amerika’daki büyük isyan, bizdeki Gezi Kalkışması’nın başlangıç günlerine denk geldi:

-Kaderin cilvesidir!

ORANTISIZ MEDYA

Her daim Ankara’ya ayar vermeye kalkışan dışarıdaki ve içerideki şu sözde “İnsan Hakları Savunucuları” ABD’deki (orantısız, ne kelime) zalimliğin, barbarlığın, gaddarlığın zirvesindeki Polis Şiddeti’ne sessiz kalmayı görev biliyorlar!

*

“Türkiye’de iktidar devrilecek!” beklentisi ile İstanbul’da konuşlanıp “canlı yayında fal açan” CNN International yahut benzer niyetle “sütunlarından fal tutan” New York Times falan ne âlemde, peki?

*

Minneapolis’te olay yerinden bildiren CNN muhabiri gözaltına alındı; böylece Amerika’da basın özgürlüğünün ne denli ileri seviyede olduğunu bir kere daha gördük!

AMERİKA “BÖLÜNMÜŞ” DEVLETLERİ

15 Temmuz’daki darbe girişiminden hemen sonraki günlerde Fetullah kahpesine sütunlarını açan New York Times; “Bölünmeye gidiyoruz” diye ağlıyor, şu sıra…

Minneapolis’te siyah isyan patladığında yok muamelesi yapıp sessiz kalan ABD’nin en önde gelen gazeteleri, isyan ülkenin dört bir tarafına yayılınca “pabucun ne denli pahalı olduğunu” gördüler!

*

Amerikan Devleti, işbu son isyanı bir kez daha şiddetle bastırsa bile, sistematik zulme uğrayan siyah halktaki kemikleşmiş büyük öfke ve nefret artarak süreceği için ABD artık dikiş tutmayacaktır.

Çatışmalar, öyle bir hale geldi ki; ABD’de “iç savaş” tamtamları çalınıyor.

Ne zaman olur, elbette bilemeyiz…

Er ya da geç: O gün geldiğinde, ABD’nin zevalinin siyahların elinden olacağı anlaşılıyor!

Abone Ol Google News

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.