Yazarlar Bir Sevinç ki, sormayın gitsin

Bir “Sevinç” ki, sormayın gitsin…

Tamer Korkmaz
Tamer Korkmaz Gazete Yazarı

Uzatmalı Bodrum tatilinden sonra sırada kutlama faslı var: Merhum Erdal İnönü’nün eşi Sevinç Hanım’ın ev sahipliğinde yüz yirmi kişinin katıldığı yemekte Ekrem İmamoğlu’nun seçim galibiyeti kutlandı!

MAKALEYİ SESLİ DİNLEMEK
İÇİN TIKLAYIN
Tamer Korkmaz : Bir “Sevinç” ki, sormayın gitsin…
Haber Merkezi 11 Eylül 2019, Çarşamba Yeni Şafak
Bir “Sevinç” ki, sormayın gitsin… yazısının sesli anlatımı ve tüm Tamer Korkmaz yazılarının sesli anlatımı Yenisafak.com Yazarlar Sesli Makale Köşesinde!


Kandilli’deki yemeğe katılan Cumhuriyet ve Sözcü yazarları, izlenimlerini okuyucularına “gururla” sundular: Ezcümle, bir “Sevinç” ki, sormayın gitsin!

Sevinç İnönü, açılış konuşmasını yaparken “Yemek öncesinde sandalyeleri kontrol ettiklerini” söyleyerek, İmamoğlu’nun Külliyedeki şu kırık sandalyesine atıfta bulunmuş…

Ekrem “Müdafaa” pardon İmamoğlu ise “Benim sandalyemin sallanması önemli değil. Asıl kendisinin koltuğu sallanıyor” diyerek “büyük alkış” almış!

Gece boyunca “en çok alkış alan” konuşmalardan birini Ahmet Türk yapmış!

Demek ki, yemeğin katılımcıları HDPKK’lıları pek seviyor; baş tacı yapıyorlar!

Kandilli’deki yemekte, Ahmet Türk’ün “Kandil’in Temsilcisi” olarak yer aldığı anlaşılıyor!

Ekrem İmamoğlu, Sevinç İnönü ile birlikte masaları gezerken; Türk’ün masasına geldiğinde, Diyarbakır’daki ziyaretini hatırlatarak “Ahmet Türk’ü bir kere daha kucaklamak istiyorum” demiş…

Kısa bir süre evvel PKK terör örgütüyle bağlantısı nedeniyle görevden alınan üç belediye başkanından biri olan HDP’li Mister Ahmet Türk, vaktiyle kendisine ve malum arkadaşlarına “kol kanat geren” Erdal İnönü’yü sevgiyle anmış…

Ahmet Türk, 1987’de SHP’li olmuştu: 1991’de ise SHP Genel Başkanı Erdal İnönü’nün sayesinde Meclis’e girmişti.

O SÖZLER VE O İMZALAR

CHP’nin iki eski genel başkanı Altan Öymen ile Hikmet Çetin yemeğin baş konukları arasında yerlerini almışlar…

1991 seçimlerinin ardından Süleyman Demirel’in başbakanlığında kurulan DYP-SHP hükümetinde ve ardından aynı koalisyonun Tansu Çiller’li hükümetinde Dışişleri Bakanı olarak görev yapmıştı, Hikmet Çetin…

Mister Çetin, 3 Aralık 2002 tarihinde İsrail’deki bir konferansta şunları söylemişti:

“Türkiye, İsrail’i tanıyan ilk Müslüman ülkedir…

Aralık 1993’te İsrail’i resmi olarak ziyaret eden ilk Dışişleri Bakanı olmanın onurunu yaşadım. 1999’un Mart ayında, aynı onuru bu kez Meclis Başkanı olarak yaşadım…

Türkiye için İsrail ile ilişkileri geliştirmek; tarihsel, stratejik ve geri döndürülemez bir karardır!”

*

Türkiye, İsrail’i 28 Mart 1949’da İsrail’i tanıyan ilk Müslüman ülke olduğunda; bu tanıma kararının altında İsmet İnönü’nün yani “Sevinç Hanım’ın kayınpederinin” imzası vardı! O kararı imzalayan bakanlardan biri de Cemil Sait Barlas’tır. 27 Mayıs 1960 darbesi öncesindeki protesto yürüyüşlerine katılan “dönemin gençlerinden” Mehmet Barlas’ın babasından söz ediyoruz!

HANEDAN’DAN KİM VARDI?

Sevinç İnönü’nün evindeki geniş katılımlı yemekte CHP’nin genel başkan yardımcıları Faik Öztrak ve Oğuz Kaan Salıcı’nın yanı sıra “yabancı diplomatlar” da yer almış…

Sevinçten “ağzı kulaklarında” vaziyetteki Canan Kaftancıoğlu’nun “Kırmızı Ceketli” Can Kıraç’la verdiği “mutluluk” pozunu da boş geçmeyelim!

27 Mayıs 1960 öncesinin yürüyüşçü gençlerinden biri olan Can Kıraç; Vehbi Koch’un damadı İnan Kıraç’ın ağabeyidir.

Vaktiyle, TÜSİAD’ın kuruluş hazırlıklarını yürüten komitede görev yapmış Malum Hanedan’a mensup bir simadır. Yine yıllar öncesinde Koch Holding’in tepe yöneticileri arasındaydı.

Tam da burada; İstanbul seçimi için İmamoğlu’nun ismini “ilk kez” Kılıçdaroğlu’nun “kulağına fısıldayanın” kim olduğunu bir hatırlayalım: Yani? Hanedan’ın Mister Simit’inden bahsediyoruz!

NUMARALARI PEŞPEŞE

Kılıçdaroğlu, 1994’te kurulan TESEV’in 183 numaralı kurucu üyesidir. Peki, 184 numaralı kurucu üye kimdir? El Cevap: Can Kıraç!

“CIA’ın Kasası” olarak tanımlanan “Sivil Örümcek Ağı” kuruluşu NED’nin yıllarca fonladığı TESEV’in 17 yıl boyunca başkanlığını yürüten Nafiz John Paker, Nisan 1960’ın hızlı militanı Mister Barlas’ın kayınbiraderidir.

“Çözüm Süreci”nin “Akil Adamı!” Amerikancı Nafiz John, “Böyle bir barış sürecini başlatan Öcalan keşke özgür olsa; özgür bir ortamda bunu devam ettirebilse” demişti! (18 Nisan 2013)

Mister Barlas da “Selahattin Demirtaş’ın hapiste olmaması gerektiğini” söylüyordu! (17 Mayıs 2019)

NE DEMİŞTİ?

Ekrem İmamoğlu, Sam Amca’sının “Demirtaş’ını öve öve bitiremeyenler arasındadır!

“Selahattin Demirtaş’ın çizgisini beğeniyorum” demişti! (18 Nisan 2019)

Mister Demirtaş, hapse girmeden önce (HDPKK’nın eş genel başkanı iken) “Öcalan’ın heykelini dikeceğiz, heykelini!” diye bağıran ve de “PKK kazanacak, TSK kaybedecek!” diyen bir Kravatlı Terörist’tir!

2014’teki Washington ziyaretinde CIA’den talimat alarak Güneydoğu’daki kalkışmayı azmettirmişti…

Ekrem İmamoğlu’nun Özel Kalem Müdürlüğü’ne getirdiği Yavuz Saltık; CIA’in uzantısı NED’ye bağlı NDI ve IRI’da “eğitimci” olarak görev yapmıştır.

EN UZUN KONUŞMAYI KİM YAPTI?

Finalde, yine şu kutlama yemeğine dönelim…

Ev sahibi Sevinç İnönü, baş masada bir tarafına İmamoğlu çiftini, diğer yanına ise Yunanistan’ın eski başbakanlarından Yorgo Papandreu’yu oturtmuş…

Gecede en uzun konuşmayı da, Mister Papandreu yapmış!

Abone Ol Google News

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.