Yazarlar HDPKK faşizmine karşı omuz omuza

HDPKK faşizmine karşı omuz omuza…

Tamer Korkmaz
Tamer Korkmaz Gazete Yazarı

Terör örgütünün ve onun siyasi uzantısının bütün tehditlerine rağmen, HDPKK il binasının önündeki direnişçi ailelerin sayısı her geçen gün artıyor.

Sam Amca’sının askerleri olan PKK’lı teröristler; evlatlarını isteyen annelere, babalara “gözdağı vermek için” Kulp ilçesi kırsalında gerçekleştirdikleri bombalı saldırıyla yedi işçiyi katlettiler.

Bu kahpe saldırıya, vatanımızın dört bir yanındaki sokaklardan tepki yağdı; Diyarbakır’da oturma eylemi yapan annelerin ve babaların kararlılığı ise ziyadesiyle arttı!

***

Yedi işçinin şehit düştüğü bombalı saldırıda, terör örgütüne yardımcı olanlar, HDP’li ilçe yöneticileridir.

Buradan hareketle, soralım:

Kısa süre önce, üç ilimizde HDP’li başkanların görevden alınıp yerlerine kayyum atanması üzerine başta CHP olmak üzere gürültü yapanlar, HDPKK’lı başkanlara koltuk çıkanlar; PKK’nın nesi oluyorlar?

***

HDP’nin Diyarbakır İl Başkanlığı binası önünde oturmaya devam eden mağdur ailelere Yok muamelesi yapan Kemal Kılıçdaroğlu’nun CHP’si, HDPKK’nın stratejik ortağıdır. Dahası, “Kardeş” partisidir!

ASLINDA NEDİR?

HDP’li milletvekili Leyla Güven “Kürt sorunu çözümsüz kaldığı sürece gerillaya katılım da olacak, savaş da olacak” sözleriyle; öyle siyasetçi falan değil, “tam teşekküllü bir terörist” olduğunu beyan etmiştir!

HDP’nin, PKK terörünü “baş tacı” yaptığının belgesi olan bu aşağılık laf; aynı zamanda, “barış” sözcüğünü dillerine pelesenk eden HDP’lilerin hakiki yüzünü yani ne denli düzenbaz olduklarını açık ediyor.

HDP, bir Terör Partisi’dir: PKK’nın siyasi uzantısı olarak sahnededir. Terör örgütünün propagandacısıdır. PKK’ya her türlü “yardım ve yataklık yapmak” üzere tasarlanmış, bir sözde partidir.

***

PKK, vaktiyle Türkiye’deki Baronsal Gladyo’nun kurduğu bir terör örgütüdür…

Derin Washington’ın talimatıyla kurulmuştur.

Aynen, PKK terör örgütünün siyasetteki uzantısı olarak işlev gören “farklı isimlerdeki önceki partiler” gibi; HDP de Baronsal Gladyo & Washington eksenli çalışır.

BU SÖZLERİ UNUTMAYACAĞIZ

Şimdilerde mapusta yatan ve tahliye edilmesi için malum kesimlerin gayret gösterdiği Mister Selahattin Demirtaş’ın 2014’teki Washington ziyaretinden birkaç gün sonra “Kobani’yi bahane eden” Güneydoğu’daki kalkışmanın “azmettiricisi” olarak sahne aldığını tam da burada hatırlayalım!

Washington’da CIA’den talimat almış; Türkiye’ye dönüp “ayaklanma” çağrısı yapmıştı, Mr.Demirtaş…

Diyarbakır’da hendeklerin ardından güvenlik güçlerimize ateş açan PKK’lı teröristlerin “ellerinden öptüğünü” söylüyordu!

Apo’nun Selo’su, “Öcalan’ın heykelini dikeceğiz, heykelini!” diye bağırıyordu…

Cezaevine girmeden önce, HDPKK’nın eş genel başkanı iken “PKK kazanacak, TSK kaybedecek!” diyen de işte bu Sam Amca’sının Kravatlı Teröristidir!

AYNEN DEVAM

Haydut Washington, Ankara’yı oyalamaya devam ediyor…

İşbu oyalama süreciyle, Terör Devleti ABD hem Türkiye’nin muhtemel askeri operasyonunu öteliyor, engelliyor…

Hem de “Amerikan Askeri” olarak istihdam ettiği YPG-PKK’lılara terör eğitimini ve de silah sevkiyatını sürdürüyor.

Suriye’nin kuzeyinde ve doğusunda Türkiye sınırı boyunca uzanan bir “PKK devleti” inşa etmek isteyen ABD, bölgedeki teröristlerinin güvenliğini düşünüyor.

Güvenli Bölge görüşmelerini bu gaye ile yapıyor.

Bahse konu görüşmelerin, “Türkiye’yi oyalamaya yönelik olduğu” da aşikârdır: Ta, en başından belliydi.

Türkiye ile ABD arasında gerçekleştirilen “ortak devriye” mi; oyalamanın bir başka tezahürüdür!

***

ABD’nin başını çektiği Irak ve Suriye’deki ‘Özel Operasyonlar Görev Gücü’nün (DEAŞ’la Mücadele maskesi altında, PKK terörüne destek koalisyonunun) twitter mesajında; PKK’nın uzantısı SDG’den “Ortak” diye söz edilmesi, ABD’nin“asıl ortağının” kimlerolduğunu bir kez daha tescillemiştir!

“ACİLEN ÇEKİLİYORUZ” DEMİŞTİ

New York Times, ABD Savunma Bakanlığı’nın “Suriye’nin kuzeydoğusuna 150 asker göndermeye hazırlandığını” yazdı!

Başkan Erdoğan’la 19 Aralık 2018’de yaptığı telefon görüşmesinde “Acilen Suriye’den çekiliyoruz” diyen Düzenbaz Trump’ın ABD’si…

-Tam dokuz ay oldu, halen daha “çekilecek!”

***

Yahu, “çekilmek” ne kelime; yerini daha ziyade sağlamlaştırıyor, yeni askerler sevk ediyor!

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.