YazarlarZor dönemeç

Zor dönemeç

Yasin Faruk Aydın
Yasin FarukAydınİnternet Yazarı

Galatasaray, Gençlerbirliği maçı öncesi gergin bir hafta geçirdi.

Kaybedilen puanlar,  pozisyon üretmekteki yetersizlik ve tartışmalı oyuncu değişiklikleriyle  bu gerginlik Tudor imzası taşıyordu.

Zor bir hafta geçiren Galatasaray'ın  Gençlerbirliği karşısındaki performansı merak konusuydu.

Maça da gergin başlayan Galatasaray ilk dakikalarda Mariano ile gol sevincini erken yaşadı. Golün ardından Gençlerbirliği oyunda dengeyi kurabilmek adına çaba gösterse de eline geçen fırsatları değerlendiremedi.

İstediği oyunu sergileyemeyen Galatasaray ilk yarının sonlarında Gençlerbirliği’nin oyuncu değişikliği nedeniyle yaşadığı konsantrasyon kaybını fırsata çevirdi. Maicon’un bu golü takımına rahat bir  nefes aldırdı.

İkinci yarıya seyirci desteğinin ve  skor üstünlüğünün rahatlığıyla başlayan Galatasaray, suskun golcüsü Gomis'le 3. golü buldu.

Art arda gelen goller Gençlerbirliği’nin savunma gücünü kırdı ve fark 5’e taşındı. Bu skor Galatasaray oyuncularının  yüksek performanslarından çok, Gençlerbirliği’nin etkisiz bir futbol oynamasından kaynaklandı.

Galatasaray maç boyunca sağ kanadını Mariano ile  etkili  kullandı, Rodrigues son hamlelerde  aceleci davranmasa fark daha da artabilirdi.

Tudor yaptığı oyuncu değişiklikleriyle önümüzdeki hafta oynanacak Başakşehir maçının hazırlığını şimdiden yapar gibiydi.

Önümüzdeki maçlarda sergileyeceği performansa bağlı olarak Galatasaray'da kalıcılığının tartışılacağı bir döneme girecek gibi.

Gençlerbirliği maçıyla başlayan, Başakşehir, Alanya ve Beşiktaş maçlarıyla devam eden zorlu bir süreç var. Teknik adam bu süreçte vereceği kararlarla hem kendi, hem takımın kaderini tayin edecek.

Büyük  takımın mı yoksa küçük bir takımın mı hocası?

Fikstür avantajıyla  köpüren  başarı daha ne kadar devam eder? Ligin devamında bu soruya cevap bulacağımızı düşünüyorum.