Özgün Öğretmen ataması 2023te yapılacak mı? Başöğretmenlik sınavında 66 bin 422 öğretmen başarılı oldu

Öğretmen ataması 2023'te yapılacak mı? Başöğretmenlik sınavında 66 bin 422 öğretmen başarılı oldu

Türkiye büyüdükçe bunu öğretmenlerimize yansıtmayı görev bildik, eğitime daima ilk sırayla yerleştirdik diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, 2023 yılında öğretmen atamasına ilişkin olarak, “Bekletilere uygun gereken adımları atmayı sürdüreceğiz.” dedi. Erdoğan, başöğretmenlik sınavında 66 bin 422 öğretmenin başarılı olduğunu açıkladı.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi Yeni Şafak
2023 öğretmen ataması olacak mı, ne zaman öğretmen atamaları yapacak? Uzman öğretmenlik ve başöğretmenlik sınavında kaç kişi başarılı oldu?
Öğretmen ataması var mı?

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Erdoğan, Öğretmenler Günü münasebetiyle 81 ilden gelen öğretmenlerle Cumhurbaşkanlığı Beştepe Sergi Salonu'nda yemekte bir araya geldi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Öğretmenlerimizin canına kasteden alçaklara, döktükleri her damla kanın hesabını misliyle sormaya devam edeceğiz. Öğretmenimize eli kalkanın biz her şeyini darmadağın ederiz. Ülkemize yönelik terör tehdidi tamamen sona erene kadar bu mücadelemizi sürdüreceğiz." diye konuştu.

Uzman öğretmenlik ve başöğretmenlik sınavında kaç kişi başarılı oldu?

  • Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Uzman öğretmenlik sınavında 422 bin 368 öğretmenimiz başarılı oldu. Muaf tutulanlarla birlikte 516 bin 974 öğretmenimiz uzman öğretmen olma hakkını kazandı." ifadelerini kullandı. Erdoğan, "Başöğretmenlik sınavında 66 bin 422 öğretmenimiz başarılı oldu. Muaf tutulanlarla 66 bin 679 uzman öğretmenimiz başöğretmen olma hakkını kazandı." açıklamasını yaptı.

Ne kadar emekli maaşı alırım? SGK 4A 4B 4C Emekli Maaşı Hesaplama
ÖZGÜN
Ne kadar emekli maaşı alırım? SGK 4A 4B 4C Emekli Maaşı Hesaplama

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.