Hablemitoğlu suikastı zanlısı Levent Göktaş Bulgaristan'da hakim karşısında

Necip Hablemitoğlu suikastının firari zanlısı olan ve kırmızı bültenle aranırken Bulgaristan'da yakalanan emekli albay Mustafa Levent Göktaş, bugün Haskovo'da mahkemeye çıkarıldı.

Haber Merkezi DHA
Hablemitoğlu suikastı zanlısı Levent Göktaş Bulgaristan'da hakim karşısında.

Ankara Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Necip Hablemitoğlu suikastının firari zanlısı ve kırmızı bültenle aranan emekli albay Mustafa Levent Göktaş, 3 gün önce Bulgaristan'ın Svilengrad kentinde yakalandı.

Gözaltına alınan ve savcılığın hakkında 72 saatlik gözaltı kararı verdiği Göktaş, bugün Haskova İl Mahkemesi'ne çıkarıldı.

40 GÜN TUTUKLULUĞU TALEP EDİLDİ

  • Elleri kelepçeli olarak duruşmaya getirilen Göktaş, hakkında savcılık mahkemeden 40 gün süreyle tutuklu kalmasını talep etti.

AVUKATTAN AÇIKLAMA

Göktaş'ı savunan Bulgar avukat İvan İvanov, duruşma öncesinde gazetecilere yaptığı açıklamada, müvekkilinin Bulgaristan'a yasa dışı girmekle suçlandığını belirterek, kendisinin yeşil pasaportu bulunduğunu ve AB ülkelerine vizesiz girme hakkı olduğunu söyledi.

İvanov, "Arandığı için Bulgaristan'a yasadışı yollardan girmiş. Türkiye'deki haklarını Bulgaristan'dan aramayı düşünmüş" dedi. Göktaş'ın duruşması sürüyor.

GÜNDEM
Necip Hablemitoğlu suikastı zanlısı Levent Göktaş için iade talebi

GÜNDEM
Göktaş için iki formül: Deport yöntemi tercihimiz