Yunanistan'da on binlerce kişi tren faciasını protesto etti

Yunanistan'da on binlerce insan, demiryolu güvenliği konusundaki eksiklikleri gün yüzüne çıkaran, ülkenin en kötü tren felaketinde 57 kişinin hayatını kaybetmesini protesto etmek amacıyla Atina ve Yunanistan'ın dört bir yanındaki şehirlerde yürüyüş düzenledi.

Haber Merkezi Diğer
Yunanistan'da on binlerce kişiden protesto

Gösterileri işçi sendikaları ve öğrenci dernekleri organize ederken, grevler en az 30 bin kişinin protestoya katıldığı Atina'da, adalara giden feribotları ve toplu taşıma hizmetlerini durdurdu.


Associated Press'in haberine göre Atina ve diğer iki kentte düzenlenen protestolar sonrasında çatışma çıktı.Yunanistan'ın en büyük ikinci şehri Selanik'te birkaç düzine gencin polis barikatına meydan okuduğu protestolara 20 binden fazla kişi katıldı. Geçen hafta iki trenin kafa kafaya çarpıştığı kazada hayatını kaybedenler arasında kentin üniversitesinden on iki öğrenci de bulunuyordu.


Polis, ülkenin güneyindeki Patras kentinde göz yaşartıcı gaz kullandı. Larissa şehrinin merkezinde, trenlerin çarpışma mahalline yakın bir yerde, öğrenciler ellerinde siyah balonlarla “Hayatımız pahasına kar elde etmeye hayır!” sloganları attılar.


Tren kazasında ölmüştü: Makinistin Türkiye'de cezaevinde olan babası cenaze için Yunanistan'a iade edilecek

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Yunanistan'a taziye mesajı

Yunanistan'daki tren kazasında can kaybı 57'ye yükseldi