1 milyon Bağ-Kur’luya prim sözünü tutacağız

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, 1 milyon Bağ-Kur’lunun beklediği erken emeklilik adımı için, “O söz mutlaka yerine gelecek” ifadesini kullandı.

Resul Ekrem Şahan Yeni Şafak
Vedat Işıkhan.

Bakan Işıkhan, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan önderliğinde önceki gün gerçekleştirilen Kabine toplantısı sonrası çalışma hayatını yakından ilgilendiren konularda gazetecilere açıklamalarda bulundu. Işıkhan, “Bağ-Kur’la ilgili, emekli prim gün sayısının 9 binden 7 bin 200’e düşürülmesi konusunu Orta Vadeli Plan’da (OVP) hayata geçireceğiz. Onda sıkıntı yok. O söz mutlaka yerine gelecek ama bütçe disiplininden de çok uzaklaşmamamız gerekiyor” dedi.

EV KADINLARINA YENİ DESTEK

Ev kadınlarına prim desteğine ilişkin de konuşan Işıkhan, şunları kaydetti: “Kadınlara prim desteği de gündemimizde var, orta vadede. Madde, madde ele alacağız. Tamamen bütçe disiplinine bağlı. Allah nasip ederse enflasyon hedefimizi tutturduk, refah artışını da gerçekleştirmiş olacağız. Refahta artış olduktan sonra her şey daha da iyi olacak."Araç üretiminin lokomotif şehri Bursa: Türkiye'de geçen yıl üretilen araçların yarısından fazlası bu ilden çıktı

Ev hanımlarına prim desteği: Bakan Işıkhan 'prim güncellemesi sözü yerine gelecek' diyerek duyurdu

Dünyanın en değerli 20 markası belli oldu: Apple tahtını Amazon'dan geri aldı