Bayraktar TB3 ilk koşu testini başarıyla tamamladı

Baykar’ın kendi öz kaynaklarıyla milli ve özgün olarak geliştirdiği Bayraktar TB3 SİHA ilk koşu testini başarıyla tamamladı. Baykar'ın sosyal medya hesabından, koşu testinin görüntüleri de paylaşıldı. Bayraktar TB3 SİHA, kısa pistli gemilerden kalkış ve iniş kabiliyetine sahip silahlı insansız hava aracı sistemi olarak geliştirildi.

Halil Akkoç Yeni Şafak
Bayraktar TB3

Baykar’ın kendi öz kaynaklarıyla milli ve özgün olarak geliştirdiği Bayraktar TB3 ilk koşu testini başarıyla tamamladı.

Baykar, Bayraktar TB3'ün ilk koşu testini başarıyla tamamladığı görüntüleri de paylaştı.


Bayraktar TB3'ün özellikleri dünya basınında: Daha iyi daha büyük daha ağır

Bakan Varank: Bayraktar TB3'ler Türkiye'ye stratejik bir üstünlük kazandıracak

https://twitter.com/hashtag/BayraktarTB3?href=hash&ref_href=twhref%5Etfw

Bayraktar TB3

Baykar tarafından milli ve özgün olarak geliştirilen Bayraktar TB3 SİHA, kısa pistli gemilerden kalkış ve iniş kabiliyetine sahip silahlı insansız hava aracı sistemidir. Keşif-gözetleme ve istihbarat görevlerinin yanı sıra kanatları altında taşıdığı yerli akıllı mühimmatlarla operasyon icra etme kabiliyetine sahiptir.

Katlanabilen kanat yapısıyla helikopter gemileri ve uçak gemilerinde kullanıma uygun olarak tasarlanan hava aracı kullanıcıya deniz aşırı görevlerde silahlı insansız hava araçlarıyla operasyon icra etme kabiliyeti sunmaktadır.

Görüş hattı haberleşmenin yanı sıra görüş hattı ötesi haberleşme kabiliyetine de sahip olan Bayraktar TB3, bu sayede çok uzun mesafelerden kumanda edilebilmektedir.