|

Bayraktar TB3 ilk koşu testini başarıyla tamamladı

Baykar’ın kendi öz kaynaklarıyla milli ve özgün olarak geliştirdiği Bayraktar TB3 SİHA ilk koşu testini başarıyla tamamladı. Baykar'ın sosyal medya hesabından, koşu testinin görüntüleri de paylaşıldı. Bayraktar TB3 SİHA, kısa pistli gemilerden kalkış ve iniş kabiliyetine sahip silahlı insansız hava aracı sistemi olarak geliştirildi.

Halil Akkoç
10:55 - 13/10/2023 Cuma
Güncelleme: 12:36 - 13/10/2023 Cuma
Yeni Şafak
Bayraktar TB3
Bayraktar TB3

Baykar’ın kendi öz kaynaklarıyla milli ve özgün olarak geliştirdiği Bayraktar TB3 ilk koşu testini başarıyla tamamladı.

Baykar, Bayraktar TB3'ün ilk koşu testini başarıyla tamamladığı görüntüleri de paylaştı.


Bayraktar TB3

Baykar tarafından milli ve özgün olarak geliştirilen Bayraktar TB3 SİHA, kısa pistli gemilerden kalkış ve iniş kabiliyetine sahip silahlı insansız hava aracı sistemidir. Keşif-gözetleme ve istihbarat görevlerinin yanı sıra kanatları altında taşıdığı yerli akıllı mühimmatlarla operasyon icra etme kabiliyetine sahiptir.

Katlanabilen kanat yapısıyla helikopter gemileri ve uçak gemilerinde kullanıma uygun olarak tasarlanan hava aracı kullanıcıya deniz aşırı görevlerde silahlı insansız hava araçlarıyla operasyon icra etme kabiliyeti sunmaktadır.

Görüş hattı haberleşmenin yanı sıra görüş hattı ötesi haberleşme kabiliyetine de sahip olan Bayraktar TB3, bu sayede çok uzun mesafelerden kumanda edilebilmektedir.

#Bayraktar TB3
#Baykar
#Selçuk Bayraktar
8 ay önce