HSBC'ye 57,4 milyon sterlinlik şok ceza

İngiltere Merkez Bankası (BoE) HSBC'ye mevduat koruma, tanımlama ve bildirimindeki başarısızlıkları nedeniyle büyük bir para cezası uyguladı. HSBC Bank'ın 2015-2022, HSBC UK Bank'ın ise 2018-2021 yıllarında söz konusu gereklilikleri uygulamada başarısız olduğu belirlendi.

Haber Merkezi AA
HSBC

BoE'den yapılan açıklamaya göre, HSBC Bank ve HSBC UK Bank'ın, uzun yıllar boyunca mevduat sahibi koruma kurallarındaki gereklilikleri düzgün şekilde uygulamadığı tespit edildi.


HSBC Bank'ın 2015-2022, HSBC UK Bank'ın ise 2018-2021 yıllarında söz konusu gereklilikleri uygulamada başarısız olduğu belirlendi.


Böylece, HSBC, mevduat koruma, tanımlama ve bildirimindeki başarısızlıkları nedeniyle 57,4 milyon sterlin para cezasına çarptırıldı.


Para cezası, BoE bünyesindeki İhtiyati Düzenleme Kurumunun (PRA) bugüne kadar verdiği en yüksek ikinci para cezası oldu.


BoE açıklamasında, HSBC'nin, tespit edilen sorunlar hakkında yaklaşık 15 ay boyunca PRA'yı uyarmayarak usulüne uygun şekilde açık davranmadığı ve işbirliğine gitmediği bildirildi. ​​​​​Petrol fiyatlarını etkileyecek hamle: Bir milyon varil azaltması yönünde talimat verildi

Fransa'da resesyonun eşiğinden döndü

ABD'den LNG onaylarını durdurma kararı: Etkisinin piyasaya hemen yansıması beklenmiyor

Doğal gazda yeni kriz kapıda: Rusya'dan ilk açıklama geldi