Togg’un gücü: Tüm Türkiye’yi Trugo’yla donatacak

EPDK’dan işletmeci lisansını alan yerli ve milli otomobil Togg’un şarj istasyonu markası Trugo oldu. Togg, tam elektrikli C-SUV modelinin yolları çıkacağı 2023’ün ilk yarısına kadar Türkiye’nin 600 noktasına 1000 istasyon ve 2 bin soketle yeni şarj istasyonu markası Trugo’yu kuracak.

Haber Merkezi Yeni Şafak
TOGG

Togg’un şarj istasyonunun ismi belli oldu. Trugo olarak tescillenen marka, 81 ilde 600’ün üzerinde lokasyonda 1000 yüksek performanslı şarj cihazı (DC) kurma hedefiyle çıktığı yolda şarj ağı işletmeci lisansını da aldı.

HER 25 KİLOMETREYE 1 İSTASYON KURACAK

  • Trugo’nun şarj cihazlarıyla ortalama bir bataryanın doluluk oranı 25 dakika içinde yüzde 80’e ulaşabilecek. Elektrikli araç kullanıcılarının şarj istasyonu bulma kaygılarını ortadan kaldırmayı amaçlayan Trugo, trafik yoğunluğu yüksek güzergahlarda 25, az yoğunlukta bölgelerde 50 kilometrede bir şarj cihazlarıyla yer alacak. Her bir cihaz üzerinde iki soket yer aldığı için 2000 soketle hizmet verecek olan Trugo, trafiğin yoğun olduğu noktalarda da istasyon sayısını artıracak. Türkiye’deki tüm elektrikli araç kullanıcılarına açık olacak cihazlarda yüzde 100 yenilenebilir enerji kaynağı sertifikalı hizmet sağlanacak.

81 İLDE ELEKTRİKLİ ARAÇ ŞARJI OLACAK

Togg CEO’su M. Gürcan Karakaş, Türkiye’de ihtiyaç duyulan şarj altyapısı için kurdukları Togg Akıllı ve Hızlı Şarj Çözümleri A.Ş.’nin, ‘Trugo’ markasıyla 81 ilde 180 kWs üzeri cihazlarla tüm elektrikli araç kullanıcılarına kesintisiz bir deneyim sunacağını belirterek, şunları söyledi: “Trugo’nun Türkiye’nin şarj altyapısının gelişimi için çok kıymetli bir mihenk taşı olduğunu düşünüyoruz. Önümüzdeki yıl ortasına kadar 1000 adet hızlı şarj cihazının kurulumunu yapacağız. Bu öncü pozisyonumuzu önümüzdeki yıllarda yapacağımız yatırımlarla da sürdürmeye kararlıyız. Hedefimize giden yolda geri sayım başladı. Homologasyon sürecinin tamamlanmasının ardından 2023 yılının ilk çeyreğinde ilk akıllı cihazımız C-SUV pazara çıkacak” diye konuştu.

EKONOMİ
Togg müjdeyi verdi: Şarj Ağı İşletmecisi lisansımızı aldık