Vatandaş çileden çıktı BTK harekete geçti: İzinsiz aramalara ceza yağdı

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu, vatandaşı mağdur eden aramalara ceza yağdırdı. Vatandaşla izinsiz aramalarla iletişime geçen firmalara toplamda yaklaşık 51.5 milyon TL idari para cezası uygulandı.

Haber Merkezi IHA
Foto/arşiv

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu tarafından internet erişim hizmetlerinin satış ve pazarlamasına yönelik yapılan izinsiz aramalar hakkında bir süredir yürütülen idari süreç tamamlandı.

Kamuoyunda “istenmeyen arama” olarak bilinen ve vatandaşları rahatsız eden satış ve pazarlama aramaları ile ilgili, işletmecilerin alt bayilik/acentelik düzenlemelerine uyumlarını kapsamlı bir şekilde inceleyen Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu, mevzuata aykırı uygulamaları bulunduğu tespit edilen 15 işletmeciye ceza yağdırdı.

Vatandaşla izinsiz aramalarla iletişime geçen firmalara Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurulu tarafından alınan karar ile değişik tutarlarda olmak üzere toplamda yaklaşık 51.5 Milyon TL idari para cezası uygulandı.Rus petrolüne tavan fiyat uygulaması: G7 ve Avustralya'dan ortak karar

Özelleştirme İdaresi Başkanlığı'ndan yatırımcılara duyuru