Eyüpsultan Yerel Seçim Sonuçları 31 Mart 2024: Eyüpsultan belediyesini kim kazandı, belediye başkanı kim oldu?

Yerel seçim sonuçlarında İstanbul Eyüpsultan Belediyesini hangi parti kazandı ve Eyüpsultan Belediye başkanı kim oldu? sorusu bu ilçede oturanlarca merak konusu. 309.535 seçmen sayısının olduğu Eyüpsultan yerel seçim sonuçları, Eyüpsultan belediyesini kim kazandı? 31 Mart 2024 yerel seçimleri nedeniyle araştırılıyor. İşte Eyüpsultan yerel seçim sonuçları haberi.

Eyüpsultan Seçim Sonuçları 2024 - Eyüpsultan Yerel Seçim Sonuçları 31 Mart - Eyüpsultan Oy Oranları

Eyüpsultan yerel seçim sonuçları, 31 Mart seçimleri nedeniyle bir hayli merak konusu. İstanbul’un ilçelerinden biri olan Eyüpsultan’da belediyeyi kim kazandı, Eyüpsultan belediye başkanı kim oldu? Eyüpsultan hangi partide? soruları 309.535 seçmenin olduğu ilçe sakinleri tarafından nedeniyle sorgulanmakta. İşte İstanbul Eyüpsultan yerel seçim sonuçlarına ilişkin detaylar.

EYÜPSULTAN YEREL SEÇİM SONUÇLARI 2024

Yüksek Seçim Kurulu (YSK) tarafından yayın yasağının kaldırılmasıyla birlikte Eyüpsultan , partilerin ve adayların oy oranları ile 2024 yerel seçiminde Eyüpsultan belediyesini kim kazandı? sorusun cevabı netlik kazanmış olacak.

EYÜPSULTAN BELEDİYE BAŞKAN ADAYLARI - 31 MART 2024

YEREL SEÇİM 2024 İSTANBUL İLÇE SONUÇLARI YENİŞAFAK SEÇİM SAYFASI ÜZERİNDEN ANLIK ANLIK ÖĞRENİN

Vatandaşlar, İstanbul seçim sonuçları 2024 ne oldu, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ni kim, hangi aday kazandı? soruların cevabı YKS’nın seçim yasaklarını kaldırır kaldırmaz 31 Mart 2024 yerel seçim sonuçlarını Yenişafak seçim sayfamızdan anlık olarak öğrenmiş olacak.

İSTANBUL SEÇİM SONUÇLARI 2024 İÇİN TIKLAYIN

EYÜPSULTAN BELEDİYESİ HANGİ PARTİDE?

Eyüpsultan seçim sonuçlarına göre 2019’da yapılan yerel seçimlerde AK Parti’nin adayı Deniz Köken %49,1 oy oranı ile Eyüpsultan belediye başkanı seçilmişti.

EYÜPSULTAN’DA HANGİ PARTİ YÜZDE KAÇ OY ALDI?

2019 yerel seçim sonuçlarına göre Eyüpsultan’da partilerin aldıkları oy oranları şu şekilde:

AK Parti %49,1

İYİ Parti %47,4

SP %2,5

ÖZGÜN
YSK kurallarına göre oyların geçerli ve geçersiz sayıldığı durumlar: İşte oy kullanmanın püf noktaları