48 şehir için yoğun mesai

İstanbul'un ve 25 şehrin belediye başkan adaylarını önceki gün açıklayan Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Ankara dahil 48 ilin adaylarını bu hafta netleştirecek. İddialı isimlerle seçmen önüne çıkmak için istişarelerini sürdüren Erdoğan, belirlenen adayları 15 Ocak'ta duyuracak. İl belediye başkan adayları belirlendikten sonra da ilçe belediye başkan adayları açıklanacak.

Resul Ekrem Şahan Yeni Şafak
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan.

AK Parti’nin 26 belediye başkan adayını duyuran Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, 15 Ocak’ta ilan edeceği 48 şehrin adayına odaklandı.

Aralık başında teşkilatlarla temayül maratonuna başlayarak nabızlarını tutan Erdoğan, İstanbul’un da aralarında olduğu 26 şehrin belediye başkan adaylarını önceki gün açıkladı. 15 Ocak’ta da geriye kalan 48 şehrin adayını duyuracak Erdoğan, iddialı isimlerle seçmen önüne çıkmak için çalışmalarını sürdürüyor.

İLÇELER DAHA SONRA

Bu hafta mesaisinin büyük bir bölümünü 48 adayı belirlemeye ayıracak Erdoğan, geniş istişare toplantıları yapacak. İl belediye başkan adaylarını belirledikten sonra da ilçe belediye başkan adayları açıklanacak. İl ve ilçe belediye başkan adaylarını belirleme toplantıları da birbirlerine eş zamanlı ilerliyor. Bu süre zarfında ilçe belediye başkan adayları belirleme noktasında komisyonlar değerlendirmeleri yapıyor ve anketler üzerinde duruluyor.


AK Parti Sözcüsü Çelik duyurdu: AK Parti seçim beyannamesi 15 Ocak'ta açıklanacak

Muharrem İnce'den muhalifleri üzecek Murat Kurum yorumu: AK Parti İstanbul'da en iyi adayı koydu