Azerbaycan Dışişleri Bakanı Kahramanmaraş’a gidiyor

Azerbaycan Dışişleri Bakanı Ceyhun Bayramov, 7.7 ve 7.6 büyüklüğündeki depremlerin merkez üssü olan Kahramanmaraş’a gidiyor. Bakan Bayramov’un ziyareti kapsamında Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ile de bir araya geleceği öğrenildi.

Haber Merkezi IHA
Azerbaycan Dışişleri Bakanı Ceyhun Bayramov

Azerbaycan Dışişleri Bakanlığından yapılan açıklamada, Azerbaycan Dışişleri Bakanı Ceyhun Bayramov’un 6 Şubat’ta meydana gelen 7.7 ve 7.6 büyüklüğündeki depremlerin merkez üssü olan Kahramanmaraş’ı ziyaret etmek üzere yola çıktığı duyuruldu.


Bakan Bayramov’un ziyareti kapsamında Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ile de bir araya geleceği öğrenildi.

Azerbaycan, deprem bölgesindeki arama-kurtarma çalışmalarına 745 kişilik ekiple destek veriyor. Azerbaycan, Türkiye’ye bugüne kadar bin 200’den fazla çadır gönderdi

Azerbaycan Olağanüstü Haller Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada ise Azerbaycan’dan Türkiye’ye gönderilen ve insani yardım taşıyan bir uçağın daha Adana’ya vardığı bildirildi. Uçakta bulunan 240 çadırın Adana’daki yetkililere teslim edildiği kaydedildi.

Bakanlıktan daha önce yapılan açıklamalarda bin 30 çadır ile 463 ısıtıcının Türkiye’ye gönderildiği ifade edilmişti.Asrın felaketinde altıncı gün: 10 kentte 20 bin 665 kişi yaşamını yitirdi

Arnavutluk'ta Türkiye'deki depremler nedeniyle ulusal yas ilan edildi

19 saat sonra enkazdan sağ çıkarılan gencin ilk sorusu: Bugün günlerden ne?

122'nci saatte ekipleri yıkan haber: 13 yaşındaki Aya tüm müdahalelere rağmen hayatını kaybetti