Bakan Soylu duyurdu: Teröristbaşı Duran Kalkan’ın yakın koruması yakalandı

İçişleri Bakan Süleyman Soylu, Tekirdağ merkezli beş ilde düzenlenen operasyonda, aralarında teröristbaşı Duran Kalkan’ın yakın korumalığını yapan ve 14 Mayıs’ta, Yeşil Sol Parti'nin sandık müşahidi olan kişinin de bulunduğu 24 kişi gözaltına alındığı bilgisini paylaştı.

Haber Merkezi Diğer
Teröristbaşı Duran Kalkan

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Tekirdağ merkezli 5 ilde düzenlenen operasyonda, terörist başı 'Abbas' kod adlı Duran Kalkan'ın yakın korumalığını yapan ve aynı zamanda 14 Mayıs'taki seçimlerde Yeşil Sol Parti'nin sandık müşahidi olan kişinin de aralarında bulunduğu 24 kişinin gözaltına alındığını açıkladı.

Bakan Soylu, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, "Bugün şafak vaktinde, Tekirdağ merkezli 5 ilde yaptığımız eş zamanlı operasyonda, terörist başı 'Abbas' kod adlı Duran Kalkan'ın yakın korumalığını yapan ve aynı zamanda 14 Mayıs'ta Yeşil Sol Parti'nin sandık müşahidi olan kişinin de bulunduğu toplam 24 kişi gözaltında alındı. Terörle Mücadele Başkanlığımıza, Tekirdağ Cumhuriyet Başsavcılığına, İl Emniyet Müdürlüklerimize ve kahraman polislerimize tebrikler" dedi.

Bakan Soylu, paylaşımında ayrıca Duran Kalkan'ın korumalığını yapan ve operasyonda gözaltına alınan kişinin fotoğrafını da yer verdi.

https://t.co/eT0hmykkyh


Bakan Soylu: Türkiye 45-60 günde hastaneler yapabilecek kabiliyete sahip oldu

Soylu Ayvansaray'da roman vatandaşlarla bir araya geldi: Şarkılar söylendi maniler okundu