Bakan Tunç: Futbolcularla ilgili soruşturma söz konusu değil 38 kişinin kimliği tespit edildi

Adalet Bakanı Tunç, Trabzonspor-Fenerbahçe maçındaki olaylarla ilgili açıklamalarda bulundu. Tunç, "Şu ana kadar 38 kişinin kimlikleri tespit edildi. 12 kişi gözaltına alınmıştı. Kamera görüntüleri de izlenerek kimler kusurluysa bu yönde soruşturma devam edecektir. Futbolcularla ilgili herhangi bir soruşturma da söz konusu değil. Bazı sosyal medya hesaplarında böyle bir algı oluşturulmaya çalışılmış ancak bu doğru değil" dedi.

Bakan Tunç, Trabzonspor-Fenerbahçe maçındaki olaylarla ilgili konuştu.

Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, Adana'nın Kozan ilçesindeki Adalet Sarayı'nın açılışında konuştu.

Bakan Tunç, "Şu ana kadar 38 kişinin kimlikleri tespit edildi. Kimlikleri tespit edilen kişilerle ilgili de gözaltı süreçleri devam ediyor. O kamera görüntüleri de izlenerek, bu konuda kimler kusurluysa, Cumhuriyet Başsavcımızın yapacağı soruşturma neticesinde ortaya çıkacaktır. Bu tür görüntülerin bir daha olmaması temennimiz. Sporun kardeşlik olduğunu unutmamamız lazım. Dolayısıyla hepimiz bu noktada özellikle sporda bu tür şiddet olaylarının olmaması anlamında sorumlu kişilerin sorumlu davranması noktasındaki düşüncelerimizi de tekrar ediyoruz." dedi.

"Futbolculara yönelik adli bir soruşturma bulunmamaktadır"

Tunç, "Futbolcularla ilgili şu anda herhangi bir soruşturma söz konusu değil. Burada sahaya giren taraftarların, sporculara saldıran 38 kişinin ismi tespit edildi. Bunlarla ilgili adli süreç devam ediyor. Futbolcularla alakalı herhangi bir soruşturma söz konusu değil. Bazı sosyal medya hesaplarında futbolculara da yönelik soruşturma yapılacakmış gibi bir algı oluşturulmaya çalışılmış, kesinlikle böyle bir durum söz konusu değil. Futbolculara yönelik adli bir soruşturma bulunmamaktadır." ifadelerini kullandı.

SPOR
Ali Koç'tan ligden çekilme açıklaması: 'Gerekirse 1 sene oynar çıkarız'

SPOR
Olaylı derbiyle ilgili yeni görüntüler: Batshuayi bile takım arkadaşına tepki gösterdi

SPOR
Krunic'in Trabzonspor maçındaki görüntüsü gündem oldu

SPOR
Egemen Korkmaz olaylı derbi sonrasında yaşananları anlattı: 'Yerdeki bir kişiye uygulanan şiddete tepkisiz kalamazdım'