Bomba alarmı Trabzon'u ayağa kaldırdı: Karadeniz'de sıcak saatler

Akçaabat açıklarında bir teknenin ters dönmüş halde bulunmasından sonra harekete geçen ekipler, 'bomba' ihtimali üzerine bölgede güvenlik önlemleri aldı. Şüpheli olarak görülen cisim SAS komandoları tarafından fünye ile patlatıldı.

Haber Merkezi IHA
Trabzon

Trabzon’un Akçaabat ilçesinde bağlı Mersin Mahallesi açıklarında dün öğle saatlerinde bir balıkçı tarafından ters dönmüş vaziyette suyun üzerinde duran bir tekne görüldü.


Balıkçının durumu Sahil Güvenlik ekiplerine bildirmesiyle olay yerine ekipler sevk edildi. Ekiplerin gelmesiyle birlikte hareketli saatler başladı.


Bir balıkçı teknesi yardımıyla Akçakale Limanı’na çekilen tekne için güvenli alan oluşturuldu.SAS komandoları devreye girdi


Rıhtıma bağlanan teknede bomba olabileceği şüphesi üzerinde duran ekipler limana şerit çekerek vatandaş ve balıkçıların girişine izin vermedi. Kocaeli'den bölgeye gelen SAS komandoları, denizden ve karadan alınan yoğun güvenlik önlemleriyle sabah saatlerinde liman içerisinde dalış yaptı.


Şüpheli cisim tespit edildi


Olay yerinde itfaiye ekipleri de hazır bulunurken, SAS komandoları tarafından yapılan ve saatler süren dalışta şüpheli bir cisim tespit edildi.


Tekneden çıkartılan cisme bağlanan şamandıra Sahil Güvenlik botu ile güvenli bir şekilde Mersin açıklarına getirildi. Güvenlik önlemlerinin alındığı denizde şüpheli cisim fünye yardımıyla patlatıldı. Patlatma esnasında jandarma ekiplerinde sahil şeridinde de önlemler alınırken, tarama ve imha çalışmaları nedeniyle deniz trafiğine bir süre ara verildi.Rus donanmasına saldırı için mi hazırlandı?


Öte yandan, teknenin Rusya-Ukrayna savaşında Rus donanmasına yönelik saldırı amaçlı hazırlanmış olabileceği iddiası ve teknenin fırtına ve dalgalarla Trabzon açıklarına sürüklendiği ihtimali üzerinde duruluyor.
Bu ilçeyi 150 yıldır aynı aile yönetiyor: Adaylardan sadece birinin soyadı farklı! Belki dünyada bir örneği yok

Adım adım yerel seçimlere: AK Parti'nin Trabzon adayları belli oldu