Galeria İş Merkezi enkazında sekiz vatandaş için çalışmalar devam ediyor

"Asrın felaketi" olarak nitelenen Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen Diyarbakır’da yıkılan Diyar Galeria İş Merkezi enkazında kalan 8 vatandaş için çalışmalar devam ediyor.

Haber Merkezi IHA
Vatandaşlar, enkaz altında kalan yakınlarının sağ veya ölü çıkarılmasını bekliyor.

"Asrın felaketi" olarak nitelenen Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen Diyarbakır’da 1’i boş 7 yapı yıkıldı. Kolluk kuvvetler, gönüllüler ve kurumların tüm ekipleri depremin ilk gününden itibaren aralıksız çalışma yaptı. Çalışmalar sonucunda 6 yapıdan çok sayıda vatandaşın cansız bedeni çıkartılırken, yüzlerce kişi sağ çıkartılarak tedavi altına alındı.


Çalışmalar, depremin 12’inci gününde devam ediyor. 6 noktada enkaz çalışmaları tamamlandı. Yenişehir ilçesinde bulunan Diyar Galeria İş Merkezinde ise enkaz altında arama, tarama ve kurtarma çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor.


Alınan bilgilere göre, enkaz altında 8 vatandaşın olduğu değerlendirildi. Burada bekleyen vatandaşlar, enkaz altında kalan yakınlarının sağ veya ölü çıkarılmasını bekliyor.Asrın felaketinde 12'nci gün: 38 bin 44 canımızı yitirdik

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı: Adıyaman'da bazı bölgelere yarından itibaren doğalgaz verilmeye başlanacak

Esenler'de inşaat çalışması sırasında hasar oluşan binalar mühürlendi 

Düzce'de 24 yıl önceki yıkımdan alınan derslerle kurulan dernek Hataylıların yardımına koştu