Irak'ta güvenlik zirvesi: Bakan Fidan ve Güler'e MİT Başkanı Kalın eşlik edecek

Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, Bağdat'ta düzenlenecek bakanlar düzeyindeki güvenlik toplantısına katılmak üzere Irak'a gitti. Irak Dışişleri Bakanlığında yapılacak olan güvenlik toplantısına Bakan Fidan'ın yanı sıra Milli Savunma Bakanı Yaşar Güler ve MİT Başkanı İbrahim Kalın da katılacak. Fidan, Bağdat'a yapacağı günübirlik ziyaret esnasında ikili temaslarda da bulunacak.

Irak'ta güvenlik zirvesi

Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, Bağdat'ta düzenlenecek bakanlar düzeyindeki güvenlik toplantısına katılmak üzere Irak'a gitti.

Diplomatik kaynaklardan edinilen bilgilere göre, Dışişleri Bakanı Fidan, Bağdat'ta bakanlar düzeyindeki güvenlik toplantısına katılmak üzere bugün Ankara'dan hareket etti. Fidan, Bağdat'a yapacağı günübirlik ziyaret esnasında ikili temaslarda da bulunacak. Irak Dışişleri Bakanlığında yapılacak olan güvenlik toplantısına Bakan Fidan'ın yanı sıra Milli Savunma Bakanı Yaşar Güler ve MİT Başkanı İbrahim Kalın da katılacak.

Toplantıda, terörle mücadelede ortak anlayış geliştirilmesi konusu masada olacak. Ayrıca enerji iş birliği konuları da görüşülecek.

Dışişleri Bakanı Fidan'ın Irak'taki temaslarını tamamlamasının ardından bu gece Bakü'ye geçmesi öngörülüyor.

GÜNDEM
Dışişleri Bakanı Fidan: Son 20 yıldır oyun değiştirici hamlelerimiz oluyor

GÜNDEM
Bakan Fidan Küba Başbakan Yardımcısı Ruiz'le görüştü