İstanbul Valiliğinden kuvvetli sağanak uyarısı

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, "Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün değerlendirmelerine göre; bu gece saatlerinden, Perşembe gecesine kadar ilimizde kuvvetli sağanak yağış bekleniyor. Lütfen tedbirli olalım" dedi.

Haber Merkezi Diğer
Foto: Arşiv

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda kuvvetli sağanak yağış uyarısında bulundu.


https://twitter.com/hashtag/Meteoroloji?href=hash&ref_href=twhref%5Etfw


Meteoroloji Genel Müdürlüğünden alınan tahminlere göre, yurdun genelinin parçalı ve çok bulutlu, Marmara, Ege, Batı Akdeniz, Doğu Akdeniz'in Toroslar mevkii, İç Anadolu'nun kuzey ve batısı, Batı ve Orta Karadeniz, Doğu Anadolu'nun kuzeyi ile Bingöl, Muş, Bitlis, Şırnak, Batman, Siirt ve Mardin çevreleri ile Diyarbakır'ın doğu ilçelerinin yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.


Yağışların Marmara'nın batısı, Kıyı Ege, Batı Akdeniz ile Bursa, Yalova, Denizli ve Uşak çevrelerinde yerel kuvvetli olması bekleniyor.


Hava sıcaklığının Orta ve Doğu Karadeniz kıyılarında mevsim normallerinin 3-5 derece üzerinde, diğer yerlerde normalleri civarında seyretmesi bekleniyor.


Rüzgarın ise genellikle güneyli yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, öğle saatlerinde Ege, Batı Akdeniz'in iç kesimleri ve Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinde kısa süreli kuvvetli (40-60 km/sa) esmesi bekleniyor.İstanbul'un bazı ilçelerinde gök gürültülü sağanak etkili oldu

Meteoroloji 10 il için sarı kodlu uyarı yaptı: Kuvvetli yağış bekleniyor

Meteorolojiden yurdun büyük kesimi için kuvvetli yağış uyarısı