İstanbul'da da hissedilen bir deprem meydana geldi

İstanbul'da da hissedilen bir deprem meydana geldi. AFAD'dan yapılan açıklamada, 4.4 büyüklüğündeki depremin merkez üssünün Zonguldak Ereğli açıkları olduğu ifade edildi.

Haber Merkezi Yeni Şafak
Arşiv

Gelen son dakika haberine göre; İstanbul ve çevresinde hissedilen bir deprem meydana geldi.

MERKEZ ÜSSÜ KARADENİZ

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığından (AFAD) yapılan açıklamada, 4.4 büyüklüğündeki depremin merkez üssünün Zonguldak Ereğli açıkları olduğu ifade edildi.

Depremin derinliği, 37.72 kilometre olarak ölçüldü.

BAKAN KURUM: SÜRECİ YAKINDAN TAKİP EDİYORUZ

Deprem sonrası Twitter hesabından bir açıklama yapan Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, "Karadeniz Ereğli'si açıklarında meydana gelen 4,4 büyüklüğündeki deprem nedeniyle vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Ekiplerimizle süreci yakından takip ediyoruz. Ülkemize geçmiş olsun." ifadelerini kullandı.

İSTANBUL VALİSİ YERLİKAYA: OLUMSUZ DURUM YOK

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya deprem sonrası yaptığı açıklamada, "Karadeniz Zonguldak Ereğli merkezli AFAD verilerine göre 4.4 büyüklüğünde meydana gelen #deprem #İstanbul'umuzda da hissedildi. İlimizde ve ilçelerimizde herhangi bir olumsuz durum yoktur. Allah her türlü afetten ülkemizi ve milletimizi korusun." dedi

AFAD: BİR İHBAR YOK

AFAD'dan yapılan bir diğer açıklamada ise, "Zonguldak'ın Ereğli ilçesinde meydana gelen #deprem sonrası, an itibarıyla, olumsuz bir ihbarın bulunmadığı bilgisi alınmıştır. Gelişmeleri takip ediyoruz." denildi.

FOTOĞRAF 14
Prof. Dr. Naci Görür Malatya depremi sonrası uyardı: Hatta doğru ilerliyor
Merkez üssü Malatya'nın Pütürge ilçesi olan önce 5.2 daha sonra 4.1 büyüklüğünde iki deprem meydana geldi. Yetkililer, halkı paniğe sürükleyen depremde herhangi bir can kaybı ya da yaralı olmadığını duyurdu. Yer Bilimci Bilim Akademisi Üyesi Prof. Dr. Naci Görür, meydana gelen iki depreme ilişkin sosyal medya hesabından yaptığı açıklama, "Biliyorsunuz, 2020 Elazığ depreminden sonra büyük depremlerin Çelikhan-Erkenek hattına doğru kayacağını söylemiş yöneticileri uyarmıştım. Bugünkü deprem de gösteriyor ki depremler bu hatta doğru ilerliyor." dedi.