Kocaeli'de çevreye yayılan koku ekipleri harekete geçirdi

Kocaeli'nin Başiskele ilçesinde çevreye yayılan koku üzerine AFAD ekiplerince yapılan incelemede sağlığı tehdit eden bulguya rastlanmadı.

Haber Merkezi AA
Mahallede yayılan kötü koku ihbarı AFAD'ı harekete geçirdi.

Seymen Mahallesi ve bazı bağlı sokaklarda akaryakıtı çağrıştıran ağır koku yayıldığı ihbarı üzerine AFAD ve polis ekipleri harekete geçti.

Olay yerine gelen polis ekiplerince, çevrede güvenlik önlemleri alındı.

Cihazlarla cadde ve sokaklarda gaz ölçümü yapan AFAD ekiplerinin incelemeleri sonucu sağlığı tehdit eden bulguya rastlanmadı.

FOTOĞRAF 5
Esrarengiz koku ekipleri harekete geçirdi: Etkilenen 6 kişiye sağlık ekibi müdahale etti
Kahramanmaraş'ta bir mahallede etkili olan koku nedeniyle bölgeye çok sayıda ekip sevk edildi, 6 kişiye de sağlık ekipleri müdahale etti.

FOTOĞRAF 6
Sokağı yoğun duman ve koku kapladı: Gerçek ise sonradan ortaya çıktı
Aydın'ın Efeler ilçesinde sokak içerisinde oluşan yoğun duman ve kokudan şüphelenen vatandaşların ihbarı itfaiyeyi harekete geçirdi, gerçek ise sonradan ortaya çıktı.

FOTOĞRAF 10
Soba kullananlara karbonmonoksit uyarısı: Renksiz, kokusuz ve tatsız
İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) İtfaiye Daire Başkanlığı Baca Denetim Sorumlusu Muhammed Canlı, sobaların doğru kurulmasının önemini vurgulayarak, halkı karbonmonoksit zehirlenmesine karşı uyardı. Canlı "Karbonmonoksit ölçüm cihazlarının kurulumu son derece basit, işlevi ise son derece hayatidir. İnsanlar karbonmonoksiti algılayabileceklerini zannediyorlar ama karbonmonoksit renksiz, kokusuz ve tatsız, dolayısıyla hiçbir şekilde ayırt edilemez" dedi.