31 Mart için özel kurulacak: İletişim Başkanlığı Ankara ve İstanbul'daki 'Basın Merkezleri'nin yerini açıkladı

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı tarafından 31 Mart 2024 tarihinde yapılacak Mahalli İdareler Genel Seçimlerini takip etmek isteyen ulusal ve uluslararası basın mensuplarına yönelik Ankara ve İstanbul'da “Basın Merkezi” kurulacak. Basın merkezleri gün boyunca, ulusal ve yerleşik uluslararası basın mensupları ile seçimleri izlemek üzere yurt dışından gelen uluslararası basın mensuplarının kullanımına açık olarak hizmet verecek. Peki, Seçim Basın Merkezleri nerede kurulacak? İstanbul, Ankara Seçim Basın Merkezleri nereler olacak? Ayrıntılar haberimizde...

31 Mart Yerel Seçimlerine özel Ankara ve İstanbul'da basın merkezleri kurulacak

31 Mart tarihinde yapılacak olan Mahalli İdareler Genel Seçimlerinin Türkiye'nin yanı sıra uluslararası kamuoyunda da ilgi ile takip edilmesi bekleniyor. Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı tarafından kurulacak basın merkezleri ile ulusal ve uluslararası basın mensuplarının seçime ilişkin gelişmeleri sağlıklı ve hızlı bir şekilde takip etmelerine katkı sunmak amaçlanıyor.

Basın merkezleri gün boyunca, ulusal ve yerleşik uluslararası basın mensupları ile seçimleri izlemek üzere yurt dışından gelen uluslararası basın mensuplarının kullanımına açık olarak hizmet verecek.

Basın mensuplarına seçim sonuçlarını anlık takip etme imkanının yanı sıra teknik altyapı, simültane tercüme ve canlı yayın imkânı sunulacak.

Gün boyunca akademisyenler, kanaat önderleri, kamu kurum temsilcileri tarafından da ziyaret edilecek basın merkezlerinde, ulusal ve uluslararası basın mensupları konuklarla röportajlar yapabilecek.

Öte yandan, basın merkezlerinde, Türkiye'nin geçmişten günümüze çok partili siyasi hayatı, demokrasi ve seçim tecrübeleri, seçim kampanyalarına ilişkin fotoğraf ve görüntüleri içeren “Türkiye'nin Seçim Tarihi ve Demokrasi Tecrübesi” temalı sergi yer alacak. Basın merkezleri 31 Mart Pazar günü saat 14.00'ten itibaren basın mensuplarının hizmetine açık olacak.

Seçim Basın Merkezleri nerede kurulacak?

Seçim basın merkezleri Ankara'da Point Hotel Ankara, İstanbul'da ise The Marmara Taksim Hotelde kurulacak.

GÜNDEM
31 Mart yerel seçimlerine ilişkin yeni karar: İptal edilmesi durumunda 2 Haziran'da tekrarlanacak

GÜNDEM
Liderlerin oy kullanacağı sandıklar belli oldu

GÜNDEM
YSK tek tek sıraladı: İşte oyunuzu geçersiz kılacak 10 madde! Sandıkta bu hataları sakın yapmayın