Türkiye'yi kana bulayacaklardı: Bombalı terör eylemi hazırlığındaki 5 terörist yakalandı

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Diyarbakır'da düzenlenen operasyonda bombalı terör eylemi hazırlığındaki 5 teröristin yakalandığını duyurdu. Teröristlerin ikametlerinde, PETN patlayıcı madde, A4 patlayıcı, roketatar başlığı ile avometre, saatli anahtar sistemi, patlayıcı devre sistemi, zaman ayarlı patlayıcı ve silah ele geçirildi.

Haber Merkezi Yeni Şafak
Diyarbakır'da terör operasyonu

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Diyarbakır'da düzenlenen operasyonda bombalı eylem hazırlığındaki 5 teröristin etkisiz hale getirildiğini bildirdi.


Yerlikaya'nın sosyal medya hesabından yapılan paylaşıma göre, Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM) koordinesinde yürütülen operasyon kapsamında, Diyarbakır'da yakalanan R.D, D.D, O.D, F.D. ve R.D'nin terör örgütü adına "kuryelik" yaptığı ve bombalı eylem hazırlığında oldukları tespit edildi.Teröristlerin ikametlerinde, PETN patlayıcı madde, A4 patlayıcı, roketatar başlığı ile avometre, saatli anahtar sistemi, patlayıcı devre sistemi, zaman ayarlı patlayıcı ve silah ele geçirildi.


Bakan Yerlikaya şunları kaydetti:

"Operasyonları gerçekleştiren EGM İstihbarat Başkanlığımız, Diyarbakır ve Mardin İl Emniyet müdürlüklerimiz, Havacılık Daire Başkanlığımız, Diyarbakır Özel Harekat, TEM ve Bomba İmha Şube Müdürlüklerimizdeki kahramanlarımızı tebrik ediyorum. Bir nebze olsun insanlıktan nasibini almayan hainlere asla acımayacağız. Terör sona erene kadar mücadelemiz devam edecek."

https://twitter.com/hashtag/Diyarbak%C4%B1r?href=hash&ref_href=twhref%5Et


Bombalı eylem hazırlığında yakalandı

Bombalı eylem hazırlığındaki teröristler yakalandı

Bombalı eylem hazırlığındaki PKK'lı yakalandı

Bombalı eylem hazırlığındaki 7 kişi yakalandı