Antalya seçim sonuçları canlı oy oranları 2024: Hakan Tütüncü mü Muhittin Böcek mi kazandı?

Antalya seçim sonuçları merak ediliyor. Antalya’da seçim yarışında resmi olmayan sonuçlara göre kimin kazandığı YSK’nın seçim yasaklarını kaldırmasıyla birlikte netleşiyor. 2024 Antalya seçim sonuçları ile kentte en büyük favori olarak gösterilen AK Parti Antalya adayı Hakan Tütüncü ile CHP adayı Muhittin Böcek arasında geçiyor. Antalya ilçe ilçe seçim sonuçlarında son dakika haberleri, canlı seçim sonuçları Yenişafak’ta takip ediliyor. 31 Mart 2024 Antalya seçim sonuçlarında son durum...

Antalya Yerel Seçim Sonuçları 31 Mart 2024

Antalya büyükşehir belediyesi için yarışan Hakan Tütüncü ve Muhittin Böcek seçim sonuçları tüm Türkiye tarafından merak konusu olmaya devam ediyor. Antalya’da oy verme saatinin başlamasıyla birlikte vatadaşlar sandığa akın etti. Oy verme saatinin sona ermesiyle birlikte oy sayımları başladı. Kesin olmayan sandık sonuçlarına göre 2024 Antalya seçimi Hakan Tütüncü ve Muhittin Böcek arasında geçti. Sandıkların açılmasıyla birlikte Antalya canlı olarak anlık veriler ile Yenişafak’ta yer almakta. İşte 31 Mart Antalya yerel seçim sonuçları adayların oy oranları.

Hakan Tütüncü mü Muhittin Böcek mi kazandı? 2024 Antalya seçim sonuçları

31 Mart Antalya yerel seçim sonuçları oy sayım işleminin başlamasıyla birlikte belli oluyor. Yüksek Seçim Kurulu (YSK) tarafından yayın yasağının kaldırılmasıyla birlikte Hakan Tütüncü ve Muhittin Böcek’in Antalya’da ilçe ilçe aldığı oy oranı yenisafak.com'da yer alacak. Haritalı seçim sonuçları sorgulama sayfası üzerinden Hakan Tütüncü ve Muhittin Böcek 2024 seçim sonuçlarına göre oy sayıları, oy oranları, açılan sandık oranı, toplam seçmen sayısı, katılım oranı, kullanılan oy sayısı, geçerli ve geçersiz oy sayıları netlik kazanacak.

Hakan Tütüncü - Muhittin Böcek yüzde kaç oy aldı?

Yerel seçimlerde Antalya Büyükşehir Belediye Başkanlığı için yarışan AK Parti'nin adayı Hakan Tütüncü ve CHP'nin adayı Muhittin Böcek aldıkları oy oranları, açılan sandık sonuçlarına göre belli olmakta.

Antalya Yerel Seçim Belediye Başkan Adayları 31 Mart 2024

Hakan Tütüncü kimdir?

Hakan Tütüncü, 1979 yılında doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini Antalya'da tamamladı. 2001 yılında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nden mezun oldu. Mezuniyetinin hemen ardından Antalya Barosu’na kayıtlı serbest avukat olarak çalıştı. AK Parti'nin kuruluş sürecinde görev aldı ve Antalya İl Gençlik Kolları Kurucu İl Başkanı olarak atandı. 2003'de Antalya İl Yönetim Kurulu Üyesi, 2004'de Antalya İl Sekreteri olarak ana kademelerde çeşitli görevler aldı. 2005-2009 yılları arasında iki dönem AK Parti Genel Merkez Gençlik Kolları Başkanlığı görevini üstlendi. 2009 Yerel Seçimlerinde AK Parti Kepez Belediye Başkanı Adayı oldu. 2009'da seçildiği Kepez Belediye Başkanlığı görevini 2014’te ikinci ve 2019 Yerel Seçimlerinde üçüncü defa kazandı. Hakan Tütüncü, ayrıca 75 üye Belediyesi bulunan Antalya merkezli Akdeniz Belediyeler Birliği'nin 2014'den bu yana başkanlığını da sürdürmektedir. 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimleri için AK Parti Antalya Büyükşehir Belediye Başkan adayı oldu.

Muhittin Böcek kimdir?

Muhittin Böcek, 1962 yılında Antalya'nın Konyaaltı ilçesinde doğdu. Kamu Yönetimi ve Siyaset Bilimi alanında yüksek lisans yaptı.

1994 - 1999 yıllarında Anavatan Partisi Merkez İlçe Başkanlığı görevini yürüttü. 18 Nisan 1999'da yapılan seçimlerde Anavatan Partisinden, 28 Mart 2004 Yerel Seçimleri'nde ise Cumhuriyet Halk Partisi'nden (CHP) Konyaaltı Belediye Başkanı seçildi.

29 Mart 2009'da ve 30 Mart 2014 seçiminde CHP'den tekrar belediye başkanı seçilerek 4 dönem üst üste Konyaaltı Belediye Başkanı oldu.

Dört dönem Akdeniz Belediyeler Birliği Başkanlığı görevini sürdüren Böcek, Batı Antalya Turizm Koruma ve Gelişim Bölgesi Altyapı Hizmet Birliği (BATAB) başkanlığında bulundu.

2019'da yapılan Yerel Seçimlerde CHP'den Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı seçildi.

CHP'den tekrar Antalya Büyükşehir Belediye Başkan adayı gösterilen Muhittin Böcek, 1 çocuk babasıdır.

ÖZGÜN
YSK kurallarına göre oyların geçerli ve geçersiz sayıldığı durumlar: İşte oy kullanmanın püf noktaları

ÖZGÜN
Yüksek Seçim Kurulu hangi ilde saat kaçta oy verileceğini açıkladı