Yalova Seçim Sonuçları - 14 Mayıs 2023 Yalova İttifak ve Parti Oy Oranları Milletvekilleri

2023 Yalova seçim sonuçları, Cumhur İttifakı oy oranı, Millet, Emek ve Özgürlük, ATA İttifakı oy oranları ve 28. Dönem milletvekilleri listesi belli oluyor. Oy verme Yalova ve tüm Türkiye’de sabah 08.00’de başlayıp 17.000’de sona erecek. Oy verme işleminin sona ermesiyle sandıklardan çıkan oy pusulaları sayılıyor. AK Parti, CHP, MHP, İyi Parti, HÜDA Par, Memleket Partisi, Yeşil Sol Parti, Yeniden Refah Partisi ve diğer partilerin aldıkları güncel ilçelere göre oy oranları ve oy sayısı netleşiyor. 14 Mayıs Marmara Bölgesi Yalova Cumhurbaşkanı adayı oy oranı ve 28. Dönem Milletvekili seçilen Yalova milletvekilleri listeleri Yeni Şafak seçim sayfasında.

Haber Merkezi Yeni Şafak
Yalova Seçim Sonuçları

14 Mayıs 2023 Marmara Bölgesi Yalova ittifak seçim sonuçları, milletvekili seçiminde partilerin aldıkları oy oranları ve oy sayısı belli oluyor. Yalova seçim sonuçları, açılan sandık sayısı, oy kullanan seçmen sayısı, ülke geneli toplam seçmen sayısı, partilerin oy oranları, geçerli ve geçersiz oy sayısı, milletvekili dağılımı, TBMM milletvekili listeleri ilçelere göre harita olarak anbean Yeni Şafak seçim sonuçları sayfasında yayınlanacak.

https://www.yenisafak.com/secim-2023/tum-sonuclar

2023 Yalova Cumhurbaşkanlığı Seçim Sonuçları

2023 Yalova Cumhurbaşkanlığı Seçim Sonuçları YSK’nın yayın yasağını kaldırmasının ardından Yeni Şafak seçim sayfasında yer alacak. 2023 Cumhurbaşkanlığı seçim sonuçları Recep Tayip Erdoğan, Kemal Kılıçdaroğlu ve Sinan Oğan’ın ne kadar oy aldığının yanında 14 mayıs Cumhurbaşkanlığı seçim sonuçları sayfamızda anlık olarak takip edebilirsiniz.

Yalova Cumhurbaşkanlığı seçim sonuçları 2023

Yalova seçim sonuçları 2023

Yalova Milletvekili listesi 2023

14 Mayıs Yalova İttifak Seçim Oy Oranları

14 Mayıs 2023 tarihinde gerçekleşecek seçimlerde "Cumhur", "Millet", "Ata", "Emek ve Özgürlük" ve "Sosyalist Güç Birliği" ittifakları adı altında 5 ayrı ittifakla seçime giriyor. Bu kapsamda, AK Parti, MHP, BBP ve Yeniden Refah Partisi, "Cumhur İttifakı" adıyla seçime katılıyor. İttifaka mensup 4 parti kendi logosuyla seçime girecek. Yalova İttifak oy oranları seçim sonuçlarının açıklanması ile yenisafak.com'da olacak.

2023 Yalova AK Parti, CHP, MHP, İYİ Parti, Yeşil Sol ve Diğer Parti Oy Oranları

14 Mayıs 2023 seçim günü saat 20.00’den sonra ise tüm basın yayın ve dijital medya üzerinden yayınlar serbest olacak. Bu verilere göre, 14 Mayıs 2023 Marmara Bölgesi 2023 Yalova AK Part, CHP, MHP, İYİ Parti, Yeşil Sol ve Diğer Parti oy oranları bu sayfadan anbean açıklanacak.

Yalova İlçeleri Seçim Sonuçları 2023

Yalova seçim sonuçları oy oranları AK Parti, CHP, MHP, İYİ Parti, Yeşil Sol ve Diğer Partilere göre belli olacak. YSK seçim yasaklarının kaldırılması ile Yalova partilere göre seçim sonuçları yenisafak.com'da anlık olarak açıklanacak. İlçe ilçe 14 Mayıs 2023 seçim sonuçlarını aşağıdaki linklere tıklayarak anlık verilere ulaşabilirsiniz.

14 Mayıs 2023 Altınova seçim sonuçları

Armutlu seçim sonuçları 2023

Çınarcık seçim sonuçları 14 Mayıs 2023

Çiftlikköy seçim sonuçları 2023

14 Mayıs Termal seçim sonuçları 2023

Yalova Milletvekilleri Listesi

AK PARTİ YALOVA MİLLETVEKİLLERİ ADAY LİSTESİ 2023

1.AHMET BÜYÜKGÜMÜŞ

2.MELİHA AKYOL

3.ERHAN DEDE

CHP YALOVA MİLLETVEKİLLERİ ADAY LİSTESİ 2023

1.TAHSİN BECAN

2.MEHMET GÜREL

3.YASEMİN FAZLACA

İYİ PARTİ YALOVA MİLLETVEKİLLERİ ADAY LİSTESİ 2023

1.AYHAN KÜÇÜK

2.ERSİN AKYÜZ

3.NİLGÜN TURAN HAYBEK

MHP YALOVA MİLLETVEKİLLERİ ADAY LİSTESİ 2023

1.NAMIK ÖZ

2.CEMİL TANRIKULU

3.ERKAN AKÇAL

Yalova Hakkında

Yalova ili her mevsim turizm faaliyetinin yaşanabildiği, termal turizmi, kıyı turizmi, av turizmi, spor amaçlı doğa turizmi gibi etkinliklere sahip önemli bir liman kentidir.

Özellikle dünyaca ünlü Termal kaplıcaları ve Armutlu kaplıcaları Türkiye'nin ve Ortadoğu'nun sağlık, şifa ve dinlence merkezi haline gelmiştir. Yalova'nın en önemli özelliklerinden biri süs bitkileri üreticiliğinin yaygın oluşudur.

Yalova ilinin ilçeleri: Altınova, Armutlu, Çiftlikköy, Çınarcık ve Termal'dir.Çiftlikköy: Yalova'nın sahil, plaj ve kamplarına sahip olduğu ilçesidir. Yalova'ya 4 Km uzaklıktadır.

Altınova: Yalova'nın sahil kenarında denize sıfır konumda kurulmuş olan ilçesidir. Yalova'ya 27 Km. uzaklıktadır. Farklı dönemlere ait hamamlar, su kemerleri, çeşmeler, kale gibi tarihi eserler bulunmaktadır.

Armutlu: Yalova'nın 38 km.lik sahil şeridine ve koylarına sahip olduğu, Yalova'ya 51 km. uzaklıkta kurulmuş olan ufak sahil kasabasıdır. Armutlu Sahilleri Marmara Denizi'nin en temiz kıyılarını oluşturmaktadır. Ayrıca güzel kaplıcalara sahiptir.

Termal: Yalova'ya 12 Km. uzaklıktaki Termal, Yalova turizminin en önemli merkezidir. Dünyaca ünlü kaplıcaları her yıl binlerce turist ağırlamaktadır. İlçede bulunan Sudüşen şelalesi merkeze 7 Km. uzaklıkta olup en güzel doğal kaynaklarındandır.

Çınarcık: Yalova'ya 17 km uzaklıktaki Çınarcık İlçesi, plajları, kampları ile bir turizm merkezidir.

Tarihçesi:Yalova’nın tarihi M.Ö. 3000 buluntuları ile Prehistorik döneme dayanmaktadır. M.Ö. 700 yıllarında Kimmer istilası ve daha sonra Bithynia etkisi görülür. Bithynia M.Ö. 74 yılında vasiyet yoluyla Roma'ya bağlanır. Daha sonra yörede Bizans etkisi görülür. Bizans hakimiyetinden sonra Osmanlı dönemi başlar. İstanbul'a bağlı ilçe iken 1995 yılında il olmuştur.


Türkiye 2023 Seçim Sonuçları