Yarın hava nasıl olacak? Meteoroloji 7 Mart İstanbul, Ankara, İzmir ve il il hava durumu tahminleri

Meteoroloji yeni hava durumu tahmin raporunu yayımlandı. Bugün 11 yarın, 7 kent için alarm verildi. Kar, soğuk hava ve kuvvetli yağış birçok kenti esir alacak. Sıcaklıklar 4 ila 6 derece azalacak. Peki, yarın hava nasıl olacak? İşte 7 Mart 2024 Perşembe günü Meteoroloji raporuna göre İstanbul, Ankara, İzmir ve il il hava durumu tahminleri...

Hava durumu

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, resmi internet sitesinde yayımladığı 6 Mart Çarşamba tarihli hava durumu raporunda, 12 ilde sarı ve 1 ilde turuncu kodlu alarm verdi. Marmara Bölgesinde sıcaklıklar 10-15 derece arasına geriledi. Bölgede yağışlar görülmeye devam ediyor. Peki, yarın hava nasıl olacak? İşte 7 Mart Perşembe il il ...

11 İLDE SARI KODLU UYARI

Yağışların; Adana, Osmaniye, Kahramanmaraş, Kayseri, Sivas, Giresun, Trabzon, Rize, Erzincan, Tunceli, Bingöl, Muş, Bitlis ve Hakkari çevrelerinde kuvvetli olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır. Rüzgârın; Doğu Akdeniz, İç Anadolu'nun doğusu, Orta ve Doğu Karadeniz'in iç kesimler ile Doğu Anadolu'nun batısında güneyli yönlerden kuvvetli olarak (40-60 km/saat) esmesi beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır. Doğu Karadeniz'in iç kesimleri ile Doğu Anadolu'nun kuzey ve doğusunun kar örtüsüne sahip eğimli yamaçlarında çığ tehlikesi bulunduğundan dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

İLLERE GÖRE HAVA DURUMU 6 MART

MARMARA BÖLGESİ

Parçalı ve çok bulutlu, bölgenin doğusunun aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

EDİRNE °C, 15°C: Parçalı ve çok bulutlu

İSTANBUL °C, 11°C: Çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı

KIRKLARELİ °C, 12°C: Parçalı ve çok bulutlu

KOCAELİ °C, 10°C: Çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı

EGE BÖLGESİ

Parçalı ve çok bulutlu, Kütahya ve Afyonkarahisar çevrelerinin aralıklı yağmurlu, yükseklerinin karla karışık yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor.

A.KARAHİSAR °C, 10°C: Çok bulutlu ve aralıklı yağmurlu, yüksekleri karla karışık yağmurlu

DENİZLİ °C, 15°C: Parçalı ve çok bulutlu

İZMİR °C, 17°C: Parçalı ve çok bulutlu

MUĞLA °C, 15°C: Parçalı ve çok bulutlu

AKDENİZ BÖLGESİ

Parçalı ve çok bulutlu, Orta ve Doğu Akdeniz sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Adana, Osmaniye ve Kahramanmaraş çevrelerinde yerel kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgârın; güneyli yönlerden kuvvetli olarak (40-60 km/saat) esmesi bekleniyor.

ADANA °C, 18°C: Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; sabah saatlerinde yerel kuvvetli olması bekleniyor.

ANTALYA °C, 18°C: Parçalı ve çok bulutlu, doğu ilçeleri sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı

HATAY °C, 16°C: Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı

MERSİN °C, 18°C: Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı

İÇ ANADOLU BÖLGESİ

Çok bulutlu, bölge genelinin yağmur ve sağanak yağışlı, doğusunun yükseklerinin karla karışık yağmur ve yer yer kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Kayseri ve Sivas çevrelerinde yerel kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgârın; bölgenin doğusunda güneyli yönlerden kuvvetli olarak (40-60 km/saat) esmesi bekleniyor.

ANKARA °C, 11°C: Çok bulutlu, öğle saatlerinde yağmur ve sağanak yağışlı

ESKİŞEHİR °C, 8°C: Çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı

KONYA °C, 11°C: Çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı

SİVAS °C, 6°C: Çok bulutlu ve aralıklı yağmurlu, yükseklerinin karla karışık yağmur ve yer yer kar yağışlı geçeği tahmin ediliyor. Yağışların; öğle saatlerinde yerel kuvvetli olması bekleniyor.

KARADENİZ BÖLGESİ

Batı Karadeniz'in çok bulutlu ve bölge genelinin yağmurlu, iç ve yükseklerinin karla karışık yağmur ve yer yer kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Doğu Karadeniz'in iç ve yükseklerinin karla karışık yağmur ve yer yer kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; akşam ve gece saatlerinde Doğu Karadeniz kıyılarında yerel kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgârın; Doğu Karadeniz'de güneyli yönlerden kuvvetli olarak (40-60 km/saat) esmesi bekleniyor. Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinde kar örtüsüne sahip eğimli yamaçlarında çığ tehlikesi bulunmaktadır.

BOLU °C, 9°C: Çok bulutlu ve aralıklı yağmurlu, yükseklerinin karla karışık yağmur ve yer yer kar yağışlı

DÜZCE °C, 11°C: Çok bulutlu ve aralıklı yağmurlu

SİNOP °C, 13°C: Çok bulutlu ve aralıklı yağmurlu

ZONGULDAK °C, 9°C: Çok bulutlu ve aralıklı yağmurlu

AMASYA °C, 16°C: Çok bulutlu, öğleden itibaren aralıklı yağmurlu

SAMSUN °C, 12°C: Çok bulutlu, öğleden itibaren aralıklı yağmurlu

TOKAT °C, 12°C: Çok bulutlu, öğleden itibaren aralıklı yağmurlu

TRABZON °C, 14°C: Çok bulutlu, öğleden itibaren aralıklı yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; akşam saatlerinde yerel kuvvetli olması bekleniyor.

DOĞU ANADOLU BÖLGESİ

Çok bulutlu, bölge genelinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Genellikle yağmur, bölgenin doğu kesimlerinin yükseklerinde karla karışık yağmur ve yer yer kar şeklinde görülecek olan yağışların; Erzincan, Tunceli, Bingöl, Muş, Bitlis ve Hakkari çevrelerinde yerel kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgârın, bölgenin batısında güneyli yönlerden kuvvetli olarak (40-60 km/saat) esmesi bekleniyor. Bölgenin kuzey ve doğusunda buzlanma ve don olayı ile birlikte kar örtüsüne sahip eğimli yamaçlarında çığ tehlikesi bulunmaktadır.

ERZURUM °C, 5°C: Çok bulutlu, aralıklı yağmur ve karla karışık yağmurlu, yüksekleri yer yer kar yağışlı

KARS °C, 5°C: Çok bulutlu, öğleden itibaren aralıklı yağmur ve karla karışık yağmur, yüksekleri yer yer kar yağışlı

MALATYA °C, 13°C: Çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı

VAN °C, 8°C: Çok bulutlu, gece saatlerinde yağmur ve karla karışık yağmur, yüksekleri yer yer kar yağışlı

GÜNEYDOĞU ANADOLU BÖLGESİ

Çok bulutlu, Gaziantep ve Kilis çevreleri ile öğleden itibaren bölge genelinin aralıklı sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

DİYARBAKIR °C, 14°C: Çok bulutlu, öğleden itibaren aralıklı sağanak yağışlı

GAZİANTEP °C, 13°C: Çok bulutlu ve aralıklı sağanak yağışlı

SİİRT °C, 14°C: Çok bulutlu, öğleden itibaren aralıklı sağanak yağışlı

ŞANLIURFA °C, 15°C: Çok bulutlu, öğleden itibaren aralıklı sağanak yağışlı

YARIN HAVA NASIL OLACAK? 7 MART 2024

Yayımlanan rapora göre hava sıcaklıklarının çarşamba gününden itibaren ülke genelinde azalacağı genellikle mevsim normalleri civarında, hafta sonunda ise mevsim normallerinin yer yer altına düşeceği tahmin ediliyor. Bugğn başlayan yağışların Perşembe ve Cuma günü de devam etmesi bekleniyor.

METEOROLOJİ 6-13 MART 2024 HAVA DURUMU

GÜNDEM
Meteoroloji'den 12 il için sarı ve turuncu kodlu uyarı: Sağanak yağış ve kar bekleniyor