Dünya Almanyada liseye düzenlenen saldırıda bir kişi yaralandı

Almanya'da liseye düzenlenen saldırıda bir kişi yaralandı

Almanya'nın Kuzey Ren Vestfalya (KRV) eyaletindeki Bremerhaven şehrinde liseye yapılan silahlı saldırı sonucu bir kişinin yaralandığı, olayla ilgili bir şüphelinin yakalandığı belirtildi.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi AA
Almanyada liseye düzenlenen saldırıda bir kişi yaralandı
Almanya'da liseye saldırı.

Bremerhaven polisinden yapılan açıklamada, şehir merkezinde büyük bir polis operasyonunun sürdüğü belirtilerek, bölgedeki halktan Martin-Donandt Meydanı ve meydana çıkan sokakları kullanmamaları istendi.

Açıklamada Lloyd-Gymnasium adlı liseye saldırı düzenleyen silahlı kişinin yakalandığı belirtilerek, olayda yaralanan bir kişinin hastanede tedavi altına alındığı ifade edildi.

Leipzig'de bir kişi tutuklandı

Öte yandan polisten yapılan bir diğer açıklamaya göre, Leipzig kentinde sialhlı saldırı hazırlığında olan 21 yaşında bir kişi yakalandı.

Söz konusu kişinin, sosyal medyadan okul saldırısı hazırlığına ilişkin görüntü paylaştığı kaydedildi.

Almanya'da 17 yaşındaki Suriyeliye ırkçı saldırı
OYNAT 00:41
Almanya'da 17 yaşındaki Suriyeliye ırkçı saldırı
Almanya'nın Erfurt kentinde ırkçı bir Alman, 17 yaşındaki Suriyeli gence saldırdı. Sosyal medyadan yayınlanan görüntülerde ırkçı Alman'ın tramvay yolculuğu esnasında 17 yaşındaki Suriyeli gence tükürdükten sonra tekme attığı görülüyor. Görüntülerde ırkçı Alman, Suriyeli gence, 'Burası benim ülkem. Nerden geldiysen oraya defol git.' diyor.

Almanya'da bir camiye ırkçı saldırı gerçekleştirildi
DÜNYA
Almanya'da bir camiye ırkçı saldırı gerçekleştirildi

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.