Dünya Bidendan petrol çağrısı Fiyatları düşürün

Biden'dan petrol çağrısı: Fiyatları düşürün

ABD Başkanı Biden katıldığı bir toplantıda petrol ile ilgili çağrıda bulundu. Biden, "Akaryakıt istasyonu işleten ve pompa fiyatlarını belirleyenlere mesajım net; Ürün için ödediğiniz maliyeti yansıtmak için pompada fiyatı düşürün" dedi.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi Diğer
Bidendan petrol çağrısı: Fiyatları düşürün
ABD Başkanı Biden

ABD Başkanı Biden bir toplantıda yaptığı konuşmada geçen ay dünyada petrol fiyatlarının gerilediğini ancak bu düşüşün fiyatlara yansımadığını söyledi. Biden "Bu arada petrol ve gaz şirketleri milyarlarca dolarlık rekor kârlar açıklamaya devam ediyor." diye konuştu.

ABD'de vadeli ham petrol kontratları geçen ay yüzde 9,2 gerilemişti. Biden ülke çapında fiyatlarda dengesizlik olduğunu, düşük ham petrol işleme kapasitesi nedeniyle fiyatların Batı eyaletlerinde daha yüksek olduğunu dile getirdi.

Biden "Akaryakıt istasyonu işleten ve pompa fiyatlarını belirleyenlere mesajım net; Ürün için ödediğiniz maliyeti yansıtmak için pompada fiyatı düşürün" ifadesini kullandı.

DAHA ÖNCE DE BENZER ÇAĞRIDA BULUNMUŞTU

ABD'de yıl başında benzinin ortalama fiyatı galon başına 5 doları aşınca Biden benzer çağrıda bulunmuştu.

Çin'de artan vakalar ve küresel büyümenin yavaşlayacağı beklentisiyle uluslararası piyasalarda fiyatların düşmesiyle ABD'de de fiyatlar o dönemden bu yana ortalama 1 dolardan fazla düştü.

Biden'ın hamlesi petrol fiyatlarını düşüşe geçirdi
EKONOMİ
Biden'ın hamlesi petrol fiyatlarını düşüşe geçirdi

Biden'dan petrol fiyatlarını düşürmek için yeni adım: Ay sonunda Suudi Arabistan'a gidecek
DÜNYA
Biden'dan petrol fiyatlarını düşürmek için yeni adım: Ay sonunda Suudi Arabistan'a gidecek

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.