|

Clinton yeniden siyasete dönüyor

ABD'de Demokrat Partinin Başkan adayı Hillary Clinton, resmi Twitter hesabı üzerinden yaptığı açıklamada kurduğu yeni bir örgütle siyasete döndüğünü söyledi. 'Birlikte İleriye' isimli örgütü kurduğunu açıklayan Clinton, ilk mesajını da Donald Trump'a verdi.

Yeni Şafak
15:38 - 16/05/2017 Salı
Güncelleme: 15:43 - 16/05/2017 Salı
Diğer
Hillary Clinton yeni bir siyasi hareket kurduğunu açıkladı.
Hillary Clinton yeni bir siyasi hareket kurduğunu açıkladı.

Demokratlar'ın adayı olarak ABD'deki Başkanlık seçimlerinde Cumhuriyetçi rakibi Donald Trump'a kaybeden Clinton aylar süren aranın ardından siyaset sahnesine geri döndü. Clinton, 'Birlikte İleriye' adını verdiği yeni bir siyasi örgüt kurdu.

Sputnik'in haberine göre, Başkanlık seçimlerinde Trump karşısında aldığı yenilginin ardından vaktini memleketi New York'ta Broadway şovlarını izleyerek ve uzun yürüyüşlere çıkarak değerlendiren eski Dışişleri Bakanı ve eski First Lady Hillary Clinton siyaset areneasına yeni kurduğu siyasi örgüt ile geri döndü.

Clinton 'Birlikte İleriye' (Onward Together) adını verdiği yeni girişimi Twitter hesabından yaptığı paylaşımla duyurdu.Açıklamasında "İnsanları siyasete katılmaları, organize olmaları ve hatta Başkan adayı olmaları konusunda teşvik için Birlikte İleriye'yi başlatıyoruz" dedi.

Örgütün sitesinden açıklama

Örgütün internet sitesindeki açıklamada "Örgüt geçen seçimde 66 milyon oy alan vizyonu geliştirmeye adandı. Her düzeyden yurttaş katılımı, güçlü ve canlı bir demokrasi için merkezi önemdedir. Son aylarda insanların zorbalığa, nefrete, yalancılığa ve kutuplaştırmaya karşı direnmek için ve daha adil, daha kapsayıcı bir Amerika için bir araya geldiklerinde neler olduğunu gördük" dendi.

#Hillary Clinton
#ABD
#Başkanlık seçimleri
7 yıl önce