Dünya Dışişleri Bakanlığı Somalideki terör saldırısını lanetliyoruz

Dışişleri Bakanlığı: Somali'deki terör saldırısını lanetliyoruz

Dışişleri Bakanlığı Somali’de bir Türk firmasının bulunduğu noktaya düzenlenen bombalı terör saldırısına yönelik, “Terör saldırısını lanetliyoruz” açıklamasında bulunuldu.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi İHA
Dışişleri Bakanlığı: Somalideki terör saldırısını lanetliyoruz
Arşiv

Dışişleri Bakanlığı Somali’de meydana gelen terör saldırısına ilişkin açıklamada bulundu.

Türk müteahhitlere bombalı saldırı: 2 Türk vatandaşının durumu ciddi
DÜNYA
Türk müteahhitlere bombalı saldırı: 2 Türk vatandaşının durumu ciddi

Bakanlık açıklamasında, şu ifadelere yer verdi:

  • "Somali’nin Afgoye bölgesinde bugün bomba yüklü bir araçla gerçekleştirilen ve aralarında altı Türk vatandaşının da bulunduğu çok sayıda kişinin yaralanmasına yol açan terör saldırısını lanetliyoruz. Bir Türk şirketinin şantiyesini hedef alan bu menfur saldırıda yaralananlara acil şifa diliyor, dost ve kardeş Somali Hükümeti ile Somali halkının yanında olduğumuzu bir kez daha vurguluyoruz. Türkiye, Somali’de barış ve istikrarın bir an evvel tesisi ve ülkenin kalkınma ortamına kavuşması için bugüne kadar sağladığı desteği kararlılıkla sürdürecektir. Yaralı Türk vatandaşlarının durumu Mogadişu Büyükelçiliğimizce yakından takip edilmektedir.”

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.