Dünya Florence Kasırgası Anne ve bebeği hayatını kaybetti

Florence Kasırgası: Anne ve bebeği hayatını kaybetti

ABD'de bu sabah karaya ulaşan Florence kasırgası nedeniyle 1'i bebek 4 kişi yaşamını yitirdi. Acil durum yetkilileri Kuzey Carolina kıyılarında kasırga nedeniyle yüksekliği 3 metreye ulaşan dalgalar oluştuğunu ve 620 bin kişinin elektriksiz kaldığını açıkladı.

Haber Merkezi DHA AA
Ekipler bölgede mahsur kalanlar için arama ve kurtarma çalışmaları yürütüyor.
Ekipler bölgede mahsur kalanlar için arama ve kurtarma çalışmaları yürütüyor.

ABD'de bu sabah karaya ulaşan Florence kasırgası nedeniyle 1'i bebek 4 kişi yaşamını yitirdi.

Kasırganın etkili olduğu Kuzey Carolina'nın Wilmington eyaleti emniyeti konuya ilişkin "Wilmington'daki Florence kasırgasında iki kişinin öldüğünü teyit ediyoruz. Bir anne ve bebeği evlerinin üzerine düşen ağaç nedeniyle hayatını kaybetti. Yaralanan baba da hastaneye kaldırıldı." açıklamasında bulundu.

Hampstead kentinde de görevliler, devrilen ağaçlar nedeniyle yolların kapanmasından dolayı müdahale edilemeyen kalp krizi geçiren bir kadının yaşamını yitirdiğini bildirdi.

Valilikten yapılan açıklamada ise, Lenoir kentindeki bir erkeğin, jeneratörün fişini takmaya çalışırken elektrik çarpması sonucu hayatını kaybettiği duyuruldu.

500 bin kişi elektriksiz kaldı

Acil durum yetkilileri Kuzey Carolina kıyılarında kasırga nedeniyle yüksekliği 3 metreye ulaşan dalgalar oluştuğunu açıkladı.

Kasırga nedeniyle Kuzey ve Güney Carolina'da 620 bin kişi elektriksiz kaldı.

Otelde mahsur kaldılar

Florence kasırgası, beklenmeye başladığı günden bu yana 2 bini aşkın uçak seferi iptal edilmesine yol açarken, Jacksonville kentinde bir otelin çatısını uçurdu. Otelde mahsur kalan yaklaşık 70 kişi ilk yardım ekipleri tarafından kurtarıldı.

Uzmanlar kasırganın kategorisinin 1'e düşmüş olmasına rağmen etkilerinin hayati tehlike arz ettiği uyarısında bulundu.

1,7 milyon kişi için tahliye emri

Kasırganın doğrudan vurması beklenen ABD'nin doğu yakasındaki Güney Carolina, Kuzey Carolina ve Virginia eyaletlerinde 1,7 milyon kişi için tahliye emri verilmişti.

REKLAM

Ayrıca kasırganın yol açtığı şiddetli rüzgar ve sellerin etkilemesi beklenen Maryland ve Georgia eyaletleri ile başkent Washington'da da acil durum ilan edilmişti.

Toplamda 10 milyon kişiyi etkileyebileceği söylenen kasırganın 170 milyar dolarlık hasara yol açabileceği tahmin ediliyor.

Felaket böyle geldi
OYNAT 02:24
Felaket böyle geldi
ABD'nin Florida eyaletinde meydana gelen dev hortumun ilerleyişi ve geçtiği yerleri harabeye çevirişi kameraya böyle yansıdı.

Yaklaşan felaket: Florence kasırgası
DÜNYA
Yaklaşan felaket: Florence kasırgası

Kuzey Kore sel nedeniyle uluslararası yardım talep etti
DÜNYA
Kuzey Kore sel nedeniyle uluslararası yardım talep etti

'Trump ABD halkına yalan söylüyor'
DÜNYA
'Trump ABD halkına yalan söylüyor'

/**/

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.