Dünya Halep direniyor

Halep direniyor

Suriye rejiminin uzun süredir kara ve hava saldırılarına maruz kalan Halep'te, silahlı muhalifler kentin kuşatılmaması için mücadele ediyor. Bölgede savaşan muhalif gruplardan İslami Cephe'nin saha komutanı Ebu Muhammed: "Esed Halep'i bütünüyle kuşatmadan önce gerekli önlemler alınmalı'' dedi.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi AA
Halep direniyor

Şam yönetimine bağlı güçler, havadan "varil ve vakum bombasıyla" karadan ise roket ve füzelerle Halep'te muhaliflerin kontrolündeki bölgelere saldırırken, muhalifler de mutfak tüpünden bozma "Cehennem" adı verilen havan topu ve yerli yapım füzelerle direnmeye çalışıyor.


İslami Cephe'nin saha komutanlarından Adil Ebu Muhammed, rejimin Halep'i bütünüyle kuşatmaması için yoğun çaba sarf ettiklerini söyledi.

Silahlı muhalif ve komutanlara seslenen Ebu Muhammed, "Halep kuşatılırsa bundan dolayı herkes hesaba çekilir. Ey komutanlar, kahramanlar ve bu ülkenin gerçek sahipleri, Esed Halep'i bütünüyle kuşatmadan önce gerekli önlemler alınmalı, kent üzerindeki kuşatmayı kaldıralım'' dedi.

Rejim güçlerinin, kuzeyde muhaliflerin bulunduğu bölgelere saldırdığını belirten Ebu Muhammed, Handarat, Sifat ve Ardu'l Melah bölgesinde Şam yönetimine bağlı güçlerle şiddetli çatışmaların devam ettiğini kaydetti.

İslami Cephe'nin Halep'in kuzeyindeki birlik komutanı Rami Ebu Behçet de Esed güçlerine yoğun karşılık verildiğini ifade ederek, "Halep'in kuzeyindeki Ardu'l Melah bölgesindeki rejim güçlerinin karargahları Katyuşa füzeleriyle yerle bir edildi" dedi.

Suriye ordusuna ait helikopterlerin yönetim karşıtlarının bulunduğu bölgelere "varil bombası"yla saldırdığını aktaran Ebu Behçet, "Allah'ın izniyle zalime karşı galib geleceğiz" diye konuştu.

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.