Dünya Josep Borrellin Libya sancısı Hezimeti öngören AB çamura yatıyor

Josep Borrell’in Libya sancısı! Hezimeti öngören AB çamura yatıyor

Libya’da 24 Aralık’ta gerçekleştirilecek olan devlet başkanlığı seçimlerine sayılı günler kala, Avrupa Birliği (AB) karın ağrısını gösterdi. Avrupa Dış İlişkiler ve Güvenlik Politikası Yüksek Temsilcisi ve Avrupa Komisyonu Başkan Yardımcısı Josep Borrell, destekledikleri adayın seçimi kazanamayacağını anlayınca Libya’daki krizin çözüme ulaşması için Rusya ve Türkiye’nin ülkeden ayrılması gerektiğini ifade etti.

Abone Ol Google News
Dış Haberler Yeni Şafak
​Josep Borrell’in Libya sancısı! Hezimeti öngören AB çamura yatıyor
Josep Borrell

Libya’da 24 Aralık’ta gerçekleştirilecek olan devlet başkanlığı seçimlerine sayılı günler kala, Avrupa Birliği (AB) karın ağrısını gösterdi.

Roma’da düzenlenen Akdeniz Diyalogları Konferansı’nda konuşan Avrupa Dış İlişkiler ve Güvenlik Politikası Yüksek Temsilcisi ve Avrupa Komisyonu Başkan Yardımcısı Josep Borrell, Libya’daki krizin çözüme ulaşması için Rusya ve Türkiye’nin ülkeden ayrılması gerektiğini ifade etti.

Libya’da kendi destekledikleri adayların seçimde başarılı olamayacağını anlayınca çamura yatarak Türkiye’yi hedef alan Josep Borrell, “Libya’da Rusya ve Türkiye gibi birçok müdahale ve yabancı güç var. Krizin çözümü kapsamında bunların ülkeyi terk etmesi gerekiyor” açıklamasıyla, gerçek niyetini ortaya koydu.

DARBECİ HAFTER'İ DESTEKLİYORLAR

Konferansta, iç savaşın başlamasıyla temsilciliklerini apar topar kapatıp ülkeden çekilen ve darbeci Hafter’e destek veren AB’nin, Libya’daki cumhurbaşkanlığı seçimlerini izlemek için ülkeye gözlemci göndereceği de belirtildi.

AB’nin ve Fransa’nın ülkede gerek darbe sürecinde siyasi, ekonomik ve askeri anlamda, gerekse önümüzdeki günlerde düzenlenecek seçimlerde Hafter’i desteklediği biliniyor.

Kaddafi'nin oğlu Libya'daki başkanlık seçimleri için adaylık başvurusu yaptı
DÜNYA
Kaddafi'nin oğlu Libya'daki başkanlık seçimleri için adaylık başvurusu yaptı

Libya başkanlık seçimlerinde rekor aday: 61 kişi müracaatta bulundu
DÜNYA
Libya başkanlık seçimlerinde rekor aday: 61 kişi müracaatta bulundu
Ukrayna’da Rusya ve Batı’dan güç gösterisi: Üç koldan askeri gerilim
Dünya

Ukrayna’da Rusya ve Batı’dan güç gösterisi: Üç koldan askeri gerilim

ABD, NATO ve Rusya arasında geçen hafta diplomasi masasının devrilmesinin ardından, taraflar Ukrayna’da gerilimi artıracak karşılıklı adımlar atıyor. Rusya, askeri yığınak yaptığı Ukrayna sınırında Belarus ile ortak tatbikat yapmaya hazırlanıyor. İngiltere, Ukrayna’ya tanksavar ve eğitim personeli gönderdiğini açıkladı. Kanada özel kuvvetler askerlerinin de Ukrayna’da olduğu iddia edildi. Kiev ise Sovyetler döneminden kalma eski sığınakları yeniliyor.
DEAŞ geri döndü: Terör örgütü Irak ve Suriye’de faaliyetlerini artırdı
Dünya

DEAŞ geri döndü: Terör örgütü Irak ve Suriye’de faaliyetlerini artırdı

ABD’nin bölgeyi dizayn etmek için kullandığı DEAŞ, 2021 yılında resmen geri döndü. Cezaevlerindeki DEAŞ’lıların para karşılığı serbest kalmasıyla terör örgütü hem Irak hem Suriye’de faaliyetlerini arttırdı. Geçen yıl DEAŞ saldırılarında ölenlerin oranı yüzde 28 arttı.
Fotoğraf sanatçısı Coşar Kulaksız: Kalitesiz fotoğraf gözümüze batıyor
Hayat

Fotoğraf sanatçısı Coşar Kulaksız: Kalitesiz fotoğraf gözümüze batıyor

Fotoğraf çekmenin çok kolay ve az maliyetli olduğu günümüz dünyasında dijital fotoğrafçılığı nereye koyacağımızı fotoğraf ustalarıyla konuştuk. Fotoğraf sanatçısı Coşar Kulaksız, “Dijital fotoğraf kalitesizliğe neden olmadı, ama kalitesiz fotoğrafların paylaşımına izin verdiği için gözümüze batıyor” ifadeleriyle durumu özetledi. Teknolojinin gelişimiyle çeşitliliğin artması ise gelecek için umut verici olarak görülüyor.

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.